asics orlen 2019 14
Daniel Bogacki: ASICS po raz kolejny aktywnie uczestniczy w organizacji Narodowego Święta Biegania jako główny partner ORLEN Warsaw Marathon 2019. W myśl swojej 70-letniej filozofii, japońska firma pragnie poruszyć całą Polskę, udowadniając, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch. Od czwartku do niedzieli ekipa ASICS dołoży wszelkich starań, aby dostarczyć biegaczom niezapomnianych wrażeń.

Strefa ASICS podczas EXPO na błoniach Stadionu Narodowego zamieni się w centrum edukacyjno-testowe, którego odwiedzający mogą liczyć na kompleksowe wsparcie merytoryczne oraz technologiczne przed niedzielnymi zawodami. Jeden z największych autorytetów biegowych w Polsce, a także wieloletni ambasador ASICS - Jerzy Skarżyński, będzie obecny w strefie od piątku do niedzieli, gdzie podzieli się z biegaczami swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem.

asics orlen 2019 3

asics orlen 2019 2
Przez całe EXPO w strefie ASICS obecni będą również eksperci firmy – Dariusz Boroń oraz Paweł Machowski, którzy udzielą uczestnikom imprezy pełnego wsparcia w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu. Do dyspozycji biegaczy dostępne będą 2 bieżnie mechaniczne, przeznaczone do testowania najnowszych modeli butów, a także specjalistyczne badania biomechaniki stóp - FOOT IDoraz MOTION ID. Pierwsze badanie to dokładny, statyczny skan stopy, na podstawie którego powstaje jej wirtualny, trójwymiarowy model, zawierający dokładne pomiary wszystkich jej parametrów, drugie ma natomiast charakter dynamiczny i wykorzystuje supernowoczesne czujniki pomiarowe, montowane na nogach oraz plecach badanego.

asics orlen 2019 9
Wzorem najważniejszych imprez biegowych na świecie, których partnerem jest ASICS, koszulki techniczne dostępne w pakietach startowych wykonane zostały z recyklingowanego poliestru. Z okazji imprezy przygotowano również dedykowaną kolekcję tekstyliów, w skład której wchodzą damskie oraz męskie koszulki biegowe, a także bluzy i koszulki bawełniane. Wzór zaprojektowany na potrzeby tej kolekcji, przedstawiający panoramę Warszawy, jest analogiczny do wzorów obecnych w kolekcjach dedykowanych największym maratonom współorganizowanym przez ASICS w takich miastach jak Paryż, Tokio, Sztokholm czy Barcelona. Wzór ten jest również spójny ze wzorem obecnym na koszulce technicznej biegu. W tygodniu poprzedzającym zawody kolekcja dostępna będzie w Sklepie Biegacza Powiśle, a od czwartku do niedzieli w strefie ASICS na błoniach Stadionu Narodowego.

asics orlen 2019 1
Wizyta w strefie ASICS będzie również doskonałą okazją aby poznaćMETARIDE™ - najnowocześniejszy but biegowy dostępny w ofercie firmy. But ten poprzez swoją unikalną konstrukcję, zupełnie zmienia definicję efektywności biegu na długim dystansie, dostarczając biegaczom zupełnie nowych wrażeń, a także najwyższy poziom komfortu, umożliwiając „zwycięstwo w długim biegu”. Oprócz testów i możliwości zakupu METARIDE™, na odwiedzających strefę ASICS czeka również konkurs, polegający na przejściu gry zręcznościowej, którego zwycięzca – osoba z najwyższym wynikiem, otrzyma parę butów.

Na odwiedzających strefę ASICS czekać będzie jeszcze więcej niespodzianek – darmowa fotobudka, a także możliwość zrobienia spersonalizowanego nadruku na koszulkę. Druga atrakcja wiąże się z aktywacją przewidzianą podczas biegu maratońskiego – na 38 kilometrze trasy stanie STREFA MANTR. Mantra to sentencja, którą każdy biegacz powtarza w myślach aby zmobilizować się do walki w najtrudniejszych momentach. ASICS wykorzysta zgłoszone przez biegaczy mantry do tego, aby na decydującym odcinku maratonu wesprzeć ich mentalnie oraz werbalnie, a w efekcie „zwyciężyć na długim dystansie”. Podczas EXPO biegacze będą mieli natomiast możliwość zrobienia nadruku na koszulkę ze swoją osobistą mantrą.

asics orlen 2019 4

asics orlen 2019 5

asics orlen 2019 6

asics orlen 2019 7

asics orlen 2019 8

asics orlen 2019 10

asics orlen 2019 11

asics orlen 2019 12

asics orlen 2019 13

asics orlen 2019 15

Strefa ASICS otwarta będzie na błoniach Stadionu Narodowego w godzinach:


Czwartek (11 kwietnia): 14-20
Piątek (12 kwietnia): 10-20
Sobota (13 kwietnia): 9-20
Niedziela (14 kwietnia): 8-16