Strona Imprezy
Dział poświęcony Warsaw Orlen Marathon

Agencja Walk PR: Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się sportowe wydarzenie - Narodowe Święto Sportu. To będą dwa dni aktywnej zabawy i zdrowej rywalizacji dla każdego, bez względu na wiek i poziom aktywności fizycznej.Niedziela to dzień biegaczy, czyli piąta edycja ORLEN Warsaw Marathon, w ramach którego odbędzie się bieg na dystansie maratońskim oraz bieg OSHEE 10 km. Sobota to nowe wydarzenie – ORLEN Warsaw Games – otwarty dla wszystkich, rodzinny piknik sportowy, któremu towarzyszyć będą koncerty gwiazd i spotkania z mistrzami olimpijskimi.

ORLEN WARSAW MARATHON - To już piąta edycja tej imprezy biegowej w kraju.

– Co roku organizacja ORLEN Warsaw Marathon, to dla nas duże wyzwanie, ponieważ zależy nam, aby każdy, kto w nim uczestniczy, wspominał wydarzenie jak najlepiej. Zadowolenie uczestników, a przy okazji podnoszenie ich motywacji są dla nas kluczowe. Ogromne zainteresowanie zapisami cieszy i mobilizuje do dalszej wytężonej pracy. Tegoroczne Narodowe Święto Sportu z pewnością nie rozczaruje tych, którzy postanowią wziąć w nim udział. – podkreśla Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Po raz kolejny zawodnicy będą mogli zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim i na 10 km. Zeszłoroczne trasy obu biegów zostały ocenione bardzo dobrze przez uczestników, dlatego w tym roku nie zostały zmienione. Są bardzo szybkie i komfortowe – optymalne do bicia życiowych rekordów.

Podczas ORLEN Warsaw Marathon odbędą się również 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie, podczas których tytułu najszybszego Polaka będzie bronił ubiegłoroczny zwycięzca Artur Kozłowski.

Wzorem lat poprzednich start królewskiego dystansu i biegu na 10 km odbędzie się równocześnie. Wszyscy zawodnicy rozpoczną swoje zmagania o godzinie 9:00 na Wybrzeżu Szczecińskim, z którego maratończycy skierują się na północ, a uczestnicy biegu OSHEE 10 km na południe.Trasa maratonu przebiegać będzie przez pięć dzielnic Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Wilanów i Pragę.Bieg OSHEE 10 km w całości wytyczony jest po prawobrzeżnej Warszawie i przebiegać będzie m.in. przez Gocławi  Saską Kępę. Meta obu biegów niezmiennie będzie usytuowana na błoniach Stadionu PGE. Narodowy.

Trasa zostanie przystosowana także do startu zawodników na wózkach typu handbike, którzy pokonają dystans półmaratoński i zakończą swoje zmagania w dzielnicy Ursynów, na ul. Relaksowej.

Miasteczko Biegaczy
Na potrzeby biegaczy, ale również kibiców, na błoniach Stadionu PGE Narodowy powstanie od podstaw wyjątkowe Miasteczko Biegaczy. To na jego terenie znajdować się będą Biura Zawodów obu biegów, meta, depozyty, szatnie, masaże oraz strefy żywieniowe, w tym strefa Pasta Party. W hali Biura Zawodówodbędą się targi Expo, podczas których swoje produkty zaprezentują firmy związane ze sportem, zdrowym trybem życia i aktywnością fizyczną.Strefa targów jest niebiletowana i dostępna dla wszystkich.


Godziny otwarcia targów:

20 kwietnia (czwartek) – 14:00-20:00
21 kwietnia (piątek) – 10:00-21:00
22 kwietnia (sobota) – 09:00-21:00
23 kwietnia (niedziela) – 09:00-16:00

Biegnij i pomagaj

Tegorocznej edycji ORLEN Warsaw Marathon będzie towarzyszyć akcja charytatywna „Dar Serca dla…” organizowana przez PKN ORLEN i Fundację ORLEN – DAR SERCA. W jej ramach organizacje pozarządowe powalczą o wsparcie finansowe w łącznej kwocie 100 tys. złotych. Zostanie ona rozdzielona pomiędzy 10 z nich, które na mecie biegu maratońskiego oraz biegu OSHEE 10 km zbiorą najliczniejsze drużyny.

Program ORLEN Warsaw Marathon
08:45Start zawodników kategorii handbike
09:00Start biegu maratońskiego i start Biegu OSHEE 10 km
09:29Finisz elity Biegu OSHEE 10 km
10:05Dekoracje zwycięzców Biegu OSHEE 10 km
11:08 – 11:10Finisz pierwszego mężczyzny w biegu maratońskim
11.28 – 11.35Finisz pierwszej kobiety w biegu maratońskim
12:30Dekoracje zwycięzców ORLEN Warsaw Marathon, w kategoriach: OPEN Kobiet, OPEN Mężczyzn, 87. Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Maratonie
12:45 – 13:30Kulminacja biegaczy maratonu
13:30Dekoracje zwycięzców kategorii handbike
15:00Zakończenie imprezy

ORLEN WARSAW GAMES – wyzwalamy sportową energię Warszawy

ORLEN Warsaw Games to nowe i niespotykane w skali kraju wydarzenie, które odbędzie się na terenie Parku Agrykola i poprzedzi niedzielne zmagania biegaczy. Całodniowy rodzinny piknikbędzie pełny aktywnej zabawy i zdrowej rywalizacji dla wszystkich osób, które chcą odkryć w sobie lub pielęgnować sportową pasję. Wydarzeniu towarzyszyć będą także koncerty gwiazd i spotkania z mistrzami olimpijskimi.

– Organizując od lat ORLEN Warsaw Marathon zauważyliśmy jak pozytywne emocje wywołuje sport, nie tylko wśród uczestników, ich kibiców, lecz także mieszkańców Warszawy, którzy lubią aktywny wypoczynek. Z myślą o nich organizujemy ORLEN Warsaw Games, wydarzenie otwarte dla wszystkich, którzy lubią sport i ducha rywalizacji. Zapraszamy mieszkańców Warszawy do wspólnej zabawy nie tylko sportowej, lecz także muzycznej. – mówi Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.
Jedną z głównych atrakcji ORLEN Warsaw Games będzie Marszobieg BiegamBoLubię, organizowany wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia.Natomiast razem z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki spróbujemy zarazić kilka tysięcy dzieci pasją do sportu i duchem sportowej rywalizacji w ramach zawodów Lekkoatletyka dla Każdego.

Na scenie głównej zbudowanej u podnóża Zamku Ujazdowskiego wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Natalia Nykiel, Sarsa, Mezooraz Varius Manx & Kasia Stankiewicz.Będzie to również okazja do spotkania najlepszych sportowców z Grupy Sportowej ORLEN, m.in.: Anitą Włodarczyk, Oktawią Nowacką, Marią Andrejczyk, Piotrem Małachowskim oraz Pawłem Fajdkiem.

Program ORLEN Warsaw Games

11.00 Otwarcie ORLEN Warsaw Games / Scena koncertowa
13.00 Pokaz SlamDunk Rafała “Lipki” Lipińskiego (StreetBall) / Strefa sportów zespołowych
14.00 Pokazowy trening Kadry Polski Ultimate (Frisbee) / Strefa lekkoatletyczna
14.05 Koncert Mezo / Scena koncertowa
14.30 Otwarcie strefy lekkoatletycznej / Strefa lekkoatletyczna
15.00 Koncert Sarsa / Scena koncertowa
16.00 Marszobieg BiegamBoLubię / Scena koncertowa
16.30FightyNoLimitDuelLeague (zawody CrossFit) / Strefa sportów siłowych
17.00 Koncert Natalia Nykiel / Scena koncertowa
18.00 Koncert Varius Manx & Kasia Stankiewicz / Scena koncertowa
19.00 Zakończenie ORLEN Warsaw Games
Więcej informacji dot. ORLEN Warsaw Marathon i ORLEN Warsaw Games na stronie orlenmarathon.pl{moscomment}