maska2

Dzisiaj (08.10.20) o godz. 14:20 rozpoczęła się konferencja prasowa, podczas której premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cały kraj zostaje zaliczony do strefy żółtej. To oznacza noszenie masek na ulicy, ale też zmniejszenie ilości uczestników imprez plenerowych do 100. Nadal będą również obowiązywać strefy czerwone z jeszcze bardziej restrykcyjnymi obostrzeniami. Rząd wzywa także wszystkich obywateli do instalacji aplikacji ProteGo Safe. W tym celu na konferencji został zaprezentowany reklamujący ją filmik.

Premier użył sformułowania - imprezy plenerowe do 100 osób. Jednak na stronie rządowej w dziale: "Różnice w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych (od 10 października 2020 r.)", podana była następująca informacja :

Sport, w którym nie ma ograniczenia liczby uczestników (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych) – w wydarzeniu może uczestniczyć nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą. Publiczność w obiektach sportowych musi zachować odstęp 1,5 m, zapełnione max. 50% liczby miejsc.

 Jednak około godz. 16:30, ta podstrona znikneła. Nowelizacja rozporządzenia zapewne rozwieje wątpliwości.

bieganie buty

Prawdopodobnie nie będzie konieczności zakładania maski podczas treningu w parku czy na plaży. Jednak biegając ulicami miasta będzie to obowiązkowe.