Dział - Narty Biegowe  

Salomon Nordic Sunday: W niedzielę na trasach biegowych pod Wielką Krokwią odbędzie się podwójny debiut popularnych zawodów Salomon Nordic Sunday. Po pierwsze będzie to inauguracja tego sezonu SNS-a, po drugie zawody w tym miejscu odbędą się pierwszy raz w historii. Organizatorzy przygotowują pętlę o długości 1,3 km, na której rozegrane zostaną sprinty.
 
Zaznaczmy, że zawody odbędą się na trasach tuż obok skoczni, nie na trasach COS! - Mamy tu nawet 40 centymetrów ubitego śniegu, naturalnego i z armatek. Tak więc zawody nie są zagrożone, nawet gdyby w weekend temperatura powietrza znalazła się na plusie – zapewniają pracownicy firmy Ski&Run, która organizuje niedzielnego SNS-a pod Krokwią. Niestety fragmenty trasy w lesie, szczególnie na podbiegach i zjazdach są urudniejsze do przygotowania, dlatego ostatecznie zapadła decyzja, że ścigać będziemy się na pętli o długości 1,3 kilometra. Dokładna mapa i profil trasy pojawi się na stronie internetowej cyklu najpóźniej w piątek.

Ten dystans jest idealny do rozegrania sprintów. I takowe się odbędą. Każdy zawodnik pobiegnie dwa razy. Uwaga! Za każdym razem start indywidualny, interwałowy. – Biegniemy najpierw zgodnie z numerami z listy startowej. A w drugim biegu najpierw najszybsi z pierwszego biegu, a potem nieco wolniejsi. Na początek dwa biegi klasykiem, potem 30 minut przerwy technicznej na przygotowanie trasy i dwa biegi łyżwą – wyjaśniają organizatorzy.

Początek zawodów (biegi klasykiem) o godz. 11.00. Po godz. 12.00 rozpoczną się biegi łyżwą. Reszta punktów SNS-a pozostaje już bez zmian, najpierw dekoracja zwycięzców, a na koniec losowanie nagród. W tym m.in. zegarka Suunto Ambit 3.

I jeszcze zestaw ważnych informacji dla zawodników:
* Opłata startowa aż do dnia zawodów pozostaje na stałym poziomie i wynosi 50 zł.
* Opłatę startową wnosimy na konto organizatora biegu w Zakopanem – dane w regulaminie: http://www.sns-nartybiegowe.pl/regulamin/
* Osoby, które są już zapisane na SNS-a i mają nadany numer startowy, nie rejestrują się ponownie, a jedynie wnoszą opłatę startową, z zaznaczeniem daty i miejsca rozegrania biegu.

* Nowi biegacze, codziennie, aż do sobotniego wieczora mogą zapisywać się na start także w sklepie Ski&Run w pawilonie Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Rejestracja jest możliwa także na stronie internetowej: online.datasport.pl

Zdjęcia Ski&Run
 
 
 
{moscomment}