Monika Strojny: Na kilka dni przed pierwszą edycją cyklu Salomon Nordic Sunday w Jakuszycach spadł metr  śniegu. Do weekendu ratraki zdążyły jednak ubić trasy i założyć ślady, więc zawody rozegrane w niedzielę 19 grudnia odbyły się w idealnych warunkach. Na pierwszej w tym sezonie imprezie pojawiło się mnóstwo chętnych, tak że praca biura musiała zostać przedłużona o pół godziny a i tak wszyscy chętni nie zdążyli odebrać kart startowych. Przy następnych zawodach prosimy więc o nieco wcześniejsze przybycie, a nie będziecie żałować. Ponad 120 osób nie zmartwiło się wcale pogodą: przy dużej wilgotności temperatura odczuwalna była znacznie niższa niż -9 stopni. Ale trasy w pierwszej edycji przygotowano szczególnie dla początkujących, także dystanse na Mini i Mega były nieco krótsze niż zapowiadane 10 i 20 km.

Mniej więcej tyle samo osób wystartowało stylem klasycznym i dowolnym, ale zdecydowanie za mało było pań - w związku z tym apelujemy szczególnie mocno do płci pięknej o przełamanie niepewności. To naprawdę nic strasznego - krótsza trasa jest łagodna, nie ma trudnych zjazdów ani wyczerpujących podejść, także nawet niedoświadczeni narciarze zdążą dotrzeć na metę w limicie czasu. Na tych właśnie trasach objawili nam się też wczoraj dwaj wspaniali juniorzy z Jeleniej Góry i Miłkowa, z których jeden stylem klasycznym, drugi dowolnym  na dystansie mini pokonali wszystkich zawodników!

Na następne zawody z cyklu SNS zapraszamy 16 stycznia do czeskiego Bedrichova - tuż za granicą, 35km od Jakuszyc.  Miłość naszych sąsiadów do nart biegowych gwarantuje, że zawodnicy spędzą dzień w miejscu idealnym dla amatorów tego sportu, a rywalizacja Polska vs Czechy zyska nową oprawę!

Pełne wyniki, galerie zdjęć i zapisy na www.sns-nartybiegowe.pl

 
{moscomment}