Strona imprezy
Dział - Maratony zagraniczne


Pippa Middleton, fot. TheMatthewSlack - wikipedia

Pippa Middleton młodsza siostra Księżnej Camridge Kate Middleton, wzięła udział w Great Wall Marathon (21.05.2016), co oczywiście przykuło uwagę mediów. Maraton po Wielkim Murze Chińskim to jedna z najbardziej ekscytujących imprez biegowych na świecie. Brytyjska celebrytka nie po raz pierwszy bierze udział w imprezach sportowych, ale tym razem wysiłek na pewno był duży.

32-letnia siostra księżnej na pokonanie tego wymagającego maratonu potrzebowała 4 godzin i 54 minut i  51 sekund. Ten wynik dał jej bardzo dobre 70 miejsce wśród 876 uczestników i 13 lokatę w klasyfikacji pań, których wystartowało aż  356. Pippa Middleton bliska była także podium w kategorii wiekowej K30-34, zajmując czwarte miejsce. Trasę pokonywała w tempie 7 minut na kilometr.

Obserwatorzy zwracają uwagę, że warunki były dość trudne ponieważ temperatura sięgała 30 stopni Celsjusza. Panna Middleton musiała wykonać około 5,164 kroków i pokonać 820 schodów.

Po biegu Pippa przyznała, że maraton był bardzo ciężki, zwłaszcza sekcje schodów, ale niesamowite widoki rekompensowały każdy wysiłek i jest wprost oszołomiona tym co zobaczyła.Oczywiście jak to w zwyczaju celebrytów, start miał także wymiar charytatywny. Pippa Middleton ukończyła maraton, aby zebrać pieniądze dla Brytyjskiej Fundacji prowadzącej badania nad chorobami serca (British Heart Foundation), której jest ambasadorem.

Start w Chinach był jej drugim maratonem w życiu. W zeszłym roku wybrała się na równie egzotyczną wycieczkę do Kenii osiągając wynik 3:56:33.

Organizatorzy Great Wall Marathon zapewniają chętnym siedmiodniowy pobyt na miejscu wraz z pakietem startowym. Za taką atrakcję trzeba zapłacić ok. 1500 dolarów. W polskich biurach podróży za przelot, hotel, opiekę i wpisowe trzeba zapłacić około 10 tys. złotych

W filmiku powyżej możecie zobaczyć Pippę Middleton w dwóch miejscach: 1:32 i 2:22.

{moscomment}