Strona zawodów
Wyniki
Dział - Maratony zagraniczne

Podczas Haspa Marathon Hamburg Monika Stefanowicz ustanowiła swój rekord życiowy 2:28:26, i to ona najprawdopodobniej  pojedzie na igrzyska do Rio de Janeiro  wraz z Iwoną Lewandowską i Katarzyną Kowalską. W korespondencyjnym pojedynku okazała się lepsza od Agnieszki Mierzejewskiej, która zajmując drugie miejsce w DOZ Maraton Łódź (17.04), co prawda zdobyła Mistrzostwo Polski w maratonie, ale z gorszym wynikiem 2:32:04.

Monika Stefanowicz powróciła do biegania po urodzeniu córki w 2014 roku. W Hamburgu startowała po wymagającym obozie przygotowawczym w Stanach Zjednoczonych. Wysiłek się opłacił i Polka zajęła wysokie czwarte miejsce. Zwyciężyła ze świetnym wynikiem i nowym rekordem trasy Etiopka Meselech Melkanu - 2:21:55. Ten rezultat zapewne także i jej pozwoli wystąpić w Rio. Drugie miejsce z ponad czterominutową startą zajęła inna Etiopka, Mesereh Hailu - 2:26:26. Trzecie miejsce wywalczyła Niemka Anja Scherl - 2:27:50, która również skutecznie walczyła o kwalifikacje na igrzyska.

Wśród mężczyzn triumfował  jeden z najwyższych maratończyków na świecie, bo mierzący 192 centymetry Etiopczyk Tesfaye Abera – 2:06:59.

W maratonie brało udział około 25 tysięcy biegaczy.