Strona imprezy
Dział - Maratony zagraniczne

Kolejny półmaraton w Europie jaki miał miejsce w miniony weekend to 36. Berlin Half Marathon. Tutaj również świetne wyniki osiągnęły zawodniczki z Polski. Agnieszka Mierzejewska stanęła na trzecim stopniu podium! Półmaraton pokonała w czasie 1:11.42 poprawiając  własny rekord życiowy oraz zajmując czwarte miejsce w tabelach wszechczasów polskiego półmaratonu.

W Berlinie zwycięstwo wśród pan podobnie jak w Pradze i w Warszawie wywalczyła zawodniczka pochodząca z Kenii reprezentująca Holandię, Elizeba Cherono z rezultatem 1:10.43. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Francji Susan Jeptoo (1:10:49). Z kolei na piątej pozycji uplasowała się Monika Stefanowicz z czasem 1:12.52. Minimum na igrzyska olimpijskie (02:29.28) Stefanowicz wypełniła w ubiegłym roku w biegu maratońskim w Łodzi. W Berlinie, podobnie jak Kowalska w Pradze, potwierdziła swoim rezultatem świetną formę.

Wśród mężczyzn najszybszym zawodnikiem był Kenijczyk Richard Mengich (59:58), poprawiając tym wynikiem swój rekord życiowy. Drugi był Simon Tesfay z Erytrei (1:01:00), trzeci Emmanuel Ngatuny z Kenii (1:02:07).