Strona imprezy
Wyniki

Dział - Maratony zagraniczne

Finisz mężczyzn

Wczoraj - 03.04.2016 w stolicy Francji - Paryżu, odbyła się jubileuszowa, czterdziesta edycja Marathon de Paris. W biegu co roku startuje około 50 000 zawodników. Prawie drugie tyle stanowią kibice. Po listopadowych zamachach w Paryżu, pojawiły się obawy co do odwołania maratonu. Zdecydowano jednak, że bieg odbędzie się w zaplanowanym terminie. W związku z tym wprowadzono zwiększone środki ostrożności i kontrole. Przewidziano dużo większy niż zazwyczaj udział służb specjalnych. Jak dowiedzieliśmy się z mediów, bieg potraktowano jako sprawdzian przed Euro 2016.

Mimo zagrożenia w niedzielnym biegu wystartowało ponad 46 000 osób! Pogoda była piękna, słoneczna i wymarzona do biegania, bicia rekordów i podziwiania Paryża.

Trasa paryskiego maratonu poprowadzona jest w taki sposób, aby można przy okazji biegu kontemplować najpiękniejsze miejsca w mieście. Start następuje spod Łuku Triumfalnego i prowadzi przez Pola Elizejskie, następnie biegacze mijają między innymi wieżę Eiffla, katedrę Notre Dame, Bastylię. Duża część trasy prowadzi wzdłuż wybrzeża Sekwany.

Zwycięstwo w 40-ej edycji Marathon de Paris wywalczył Kenijczyk Cybrian Kotut z czasem 2:07:11. Kotut zwyciężył z przewagą 16 sekund, nad innym swoim rodakiem Labanem Korir (2:07.27). Trzeci był także zawodnik z Kenii Stephen Chemlany, który ukończył bieg z czasem 2:07.35. Wśród kobiet triumfowała Kenijka Visiline Jepkesho pokonując dystans maratonu w czasie 2:25:53. Tuz za nią linie mety przekroczyły zawodniczki z Etiopii Gulume Chala (2:26:14) i Dinknesh Tefera (2:28:11).
 
 
{moscomment}