Tradycyjnie na starcie Półmaratonu Berlińskiego stanęło wielu naszych rodaków choć trzeba przyznać, że w tym roku było ich nieco mniej niż w poprzednich latach. Jak wiecie nie jest łatwo uzyskać pakiet w Berlinie, ale może to też być efekt dużej konkurencji imprez krajowych. W wynikach doszukaliśmy się 380 polskich nazwisk - tutaj pełna lista. Najwyższe, 13. miejsce zajęła Andżelika Dzięgiel (KM Truchcik Lubianka) - 1:18:25. Wśród mężczyzn na 84. miejscu finiszował Michał Sowa (AZS Politechnika Gdańska) - 1:13:32. W kategorii wiekowej M55 najlepszy okazał się Piotr Szymański (KM Truchcik Lubianka) - 1:19:44. Bieg ukończyło 32 025 osób ze 106 krajów.

Na ostatnich metrach sprinterski pojedynek stoczyli 21-letni Etiopczyk Birhanu Legese i 30-letni Kenijczyk David Kogei. Obaj wpadli na metę jednocześnie, walcząc ze sobą... i wolniejszymi rolkarzami. Możecie to zobaczyć na naszym filmiku (ok. 2:03). Sami zawodnicy nie wiedzieli kto wygrał. Sędziowie zwycięstwo przyznali Legese - 59:45, który co ciekawe, debiutował na dystansie półmaratonu. Na trzeciej pozycji dobiegł Kenijczyk Abraham Cheroben - 59:49, typowany na głównego faworyta przed zawodami.

Dramatyczne problemy zdrowotne przeżył Arne Gabius - nadzieja biegów maratońskich w Niemczech. W materiale powyżej możecie zobaczyć jak nagle "zgieło go w pół" (ok. 1:08) i z trudem mógł ustać  na nogach. Niemiec jednak pokonał kryzys i "dotruchtał" do mety w czasie powyżej 1:20.

Wśród Pań najlepsza okazała się Kenijka  Cynthia Chepchirchir Kosgei - 01:10:52.