Strona maratonu
Sekcja - maratony zagraniczne
 
 
Niezwykła determinacja, wola walki i trzecie miejsce. Kenijska biegaczka Hyvon Ngetich podczas maratonu w Austin w Stanach Zjednoczonych osłabła 50 metrów przed metą. Nie miała sił by biec, była  jednak tak zdeterminowana by ukończyć maraton, że ostatnie  metry pokonała czołgając się na kolanach.

Cały świat podziwia dziś tę dwudziestodziewięcioletnią zawodniczkę, która w ten niecodzienny sposób wywalczyła sobie trzecie miejsce na podium. Nad Hyvon Ngetich w tych ostatnich metrach czuwali medycy, prowadząc wózek inwalidzki, by w razie czego posadzić na nim waleczną maratonkę.  Ona jednak mimo osłabienia i pozdzieranych kolan, dzielnie wyprostowała się na mecie i nie pozwoliła posadzić się na wózku.

Po biegu dyrektor maratonu John Conley powiedział dziennikarzom, że choć od 43 lat działa w sporcie,  takiego finiszu jeszcze nigdy nie widział. Aby wynagrodzić zawodniczce ten wysiłek, postanowił zwiększyć nagrodę pieniężną za trzecie miejsce do takiej kwoty jaką otrzymała druga zawodniczka na mecie.

Czas w jakim Hyvon pokonała maraton w Austin to 3:04:02.

{moscomment}