Strona cyklu
Sekcja - maratony zagraniczne

Zdenka Pecková: Limit uczestników zarówno na Sportisimo Prague Half Marathon jak i Volkswagen Prague Marathon został wyczerpany już na początku grudnia. Numery startowe na oba biegi były rozchwytywane i rozeszły się w rekordowym czasie - zaledwie w trzy miesiące po rozpoczęciu procesu rejestracji i prawie 4 miesiące przed pierwszym biegiem z cyklu RunCzech2015.

Trasa, która prowadzi biegaczy przez serce stolicy Czech - Pragę przyciąga co roku coraz większą liczbę uczestników z całego kraju, a także z zagranicy. Są jednak limity określające liczbę biegaczy, jaką może pomieścić historyczne centrum miasta. To właśnie dlatego po raz pierwszy w historii organizatorzy ograniczyli liczbę uczestników na pierwsze dwa biegi Ligi Biegów RunCzech, które odbędą się w sezonie 2015 do liczby z poprzedniego roku -  łącznie 12,500 biegaczy weźmie udział w Sportisimo Prague Half Marathon (28 marca), następnie 10,000 na Volkswagen Prague Marathon (3 maja).                                 

Pomimo, że limity na maraton i pólmaraton zostały wyczerpane, nadal istnieje kilka opcji dla biegaczy, którzy chcieliby otrzymać numer startowy.

“Pierwszą z nich jest nawiązanie kontaktu z charytatywnymi partnerami RunCzech lub umieszczenie swojego nazwiska na liście oczekujących. Oferujemy również pakiety zawierające numery startowe i treningi w RunCzech Running Mall, centrum doskonalenia w Pradze. Biegacze mają również możliwość zapisania się do sztafety i biegów zespołowych,” mówi dyrektor biegu Václav  Skřivánek.

Biegacze proszeni są o zapoznanie się z pełną listą organizacji non-profit oferujących numery startowe i informacje dotyczące ‘Conquer the Race’ w pakiecie online na www.runczech.com.

Miejsca na pozostałe biegi z cyklu Ligi Biegów RunCzech w 2015 roku również szybko znikają. Już tylko nieco ponad 60% numerów startowych jest dostępnych na Mattoni Karlovy Vary Half Marathon (23 maja, 2015), Czeskie Budziejowice (6 czerwca, 2015) i Ołomuniec (20 czerwca, 2015). Nieco więcej numerów jest jeszcze dostępnych na jesienne półmaratony zaliczane do Ligi Biegów RunCzech; Birell Prague Grand Prix (5 września, 2015) i Mattoni Usti nad Łabą Half Marathon (12 września, 2015). Na biegi odbywające się wiosną, uczestnicy mogą jeszcze odebrać numery startowe z rabatem - do 10 stycznia.
 
 
 
 
{moscomment}