Strona zawodów
Dział - Maratony zagraniczne

Organizator:  Zostało już niespełna dwa tygodnie do Półmaratonu w Trokach na Litwie. „General Financing“ pόłmaraton w Trokach odbędzie się już po raz drugi. W tym roku sportowcy staną na starcie  w niedzielę 11 maja. Stara stolica Litwy Troki – jedna z najpiękniejszych miejsc na Litwie. Piękna o każdej porze roku, a szczególnie – wiosną. Dlatego zapraszamy do nas na zawody a także na dłuży pobyt na Litwie więcej niż jeden dzień –  aby wziąć udział w zawodach oraz znaleźć czas na zwiedzanie.

Ubiegłoroczna trasa zawodów była chwalona przez wielu (w roku 2013 w biegu pόłmaratonu uczestniczyło około 500 osόb, 10,5 km biegło ponad 300 osόb, na dystansie 5 km walczyło około 250 sportowcόw, a w sztafecie 2 po 10,5 km – 12 drużyn- gdzie zwyciężyła drużyna z Polski – „Mazurski Pułk Artylerii“. Cała trasa rozciągała się w pobliżu jeziora „Galvė“, prawie przez cały czas biegu można było podziwiać piękno zamku w Trokach, Takimi pięknymi widokami może się pochwalić niewiele imprez biegowych.

Tegoroczny bieg (oprócz już wymienionych dystansόw, będzie także bieg dla dzieci – 1 km i Nordic Walking dyscyplina – 5 km, ktόrą w roku ubiegłym najszybciej przeszedł Krzysztof Zakrzevski z Sochaczewa) będzie związany z dziesięcioleciem członkowstwa Litwy w Unii Europejskiej. Z tego powodu spodziewamy się jeszcze większej ilości gości z zagranicy.

Przyjeżdżajcie do Trok – nasze zawody zostały ocenione jako najlepszy bieg na Litwie w 2013 roku - serdecznie WAS zapraszają. W tym roku trasa zawodow będzie nieco zmieniona – na dystansie Półmaratonu trzeba będzie pokonać dwie pętle po 10,5 km. Organizatorzy gwarantują iż trasa będzie szybka, dlatego zawody w Trokach to dobra okazja by uzyskać  świetny rezultat. Wszyscy uczestnicy, którzy dotrą do mety, otrzymają medale pamiątkowe, zwycięzcy grup wiekowych – prezenty, a 400 uczestnikόw półmaratonu – koszulki „PUMA“.
 
Serdecznie zapraszamy - czekamy na WAS!

 
Zdjęcia z miejsca trasy 
fot. MARATOŃCZYK.PL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}