Strona zawodów
Dział - Maratony zagraniczne

Nasza korespondentka Irina Hulanicka przekazuje nam kolejne krótkie informacje z Londynu (10-11.04.2013).

10 kwietnia 2014 r. Londyn
Pogoda - już jest bardzo ciepło.
Dziewczyny z Kenii są pewne, że rekord Pauli Radcliffe w Maratonie jest do poprawienia. Wszyscy są w najlepszych formach. Tiki Gelana (Etiopia) – 2:18:58 (rekord Etiopii). Mistrzyni Olimpijska powiedziała, że jest w najlepszej formie i chciałaby złamać 2:20 na maratonie w Londynie. Po upadku z zeszłego roku już nie ma śladu, ale musi być ostrożna. Organizator maratonu start wózkarzy przenosi o 20 min przed startem elity kobiet. Gelan do maratonu przygotowywała się w swoim kraju. Tirunesh Dibaba (Ethiopia) – debiut. Mistrzyni Olimpijska na 10 km zdaje sobie sprawę, że maraton to nie 10 km, ale jest pewna, że dobrze jest przygotowana do maratonu.

Z samego rana konferencja prasowa elity kobiet:
Priscah Jeptoo (Kenia) – 2:20:14
Florence Kiplagat (Kenia) – 2:19:44
Edna Kiplagat (Kenia) – 2:19:50

Elita Brytyjska.
Elita Brytyjska tym razem będzie bez dziewczyn. Skott Overall (2:10:55) i debiutujący Chris Thompson będą walczyć na trasie Londyńskiego Maratonu. Skott i Chris w ostatnich miesiącach razem trenowali i w niedziele pobiegną razem na wynik 2:10.

Spóźniona konferencja prasowa.

Popołudniu odbyła się konferencja prasowa spóźnionego Wilsona Kipsanga (Kenia) – 2:03:23. Jest w dobrej formie, już nie może doczekać się 13 kwietnia. Wie, że jego rekord świata w maratonie jest zagrożony.
 
Historia światowego i Brytyjskiego Maratonu.
Jeszcze na koniec dzisiejszego dnia - spotkanie z najlepszymi Brytyjskimi Maratończykami - Steve Jones, który wygrał w 1984 roku Maraton w Chicago z wynikiem 2:08:05, w 1985 roku wygrał London Marathon 2:08:16; Eamonn Martin, który wygrał w 1995 roku Maraton w Chicago z wynikiem 2:11:18 i z Paula Radcliffe, która ma rekord świata w Maratonie kobiet – 2:17:42.

11 kwietnia 2014 r. Londyn
Pogoda - bardzo ciepło.

Z samego rana prezentacja elity wózkarzy. Josh Cassidy (Canada) – 1:18:25 i Tatyana McFadden (USA) – 1:42:35 i Brytyjska Elita: David Weir – 1:27:46 i Shelly Woods – 1:37:44.

Expo - Targi London Marathon.

Jesteśmy na Targach Maratońskich. Jak zwykle – dużo stoisk ze sprzętem sportowym, z odżywkami. Ludzi jeszcze nie ma dużo, na pewno będzie ich więcej wieczorem i w sobotę.
Zauważyliśmy stoisko „Maratonu Warszawskiego”. Namawiali nas pobiec maraton w Warszawie :)

I na koniec była niespodzianka. Wiedzieliśmy o tym już wczoraj, ale nie mogliśmy o tym mówić. „Biegnij London Marathon z nami” - aplikacja, która pozwala przebiec maraton w domu lub w Fitnesklubie. Bieżnia i monitor, na którym wyświetla się trasa maratonu, krajobraz i twoje parametry. Na pokazowym występie były cztery drużyny (Adidas, Virgin Money, Lucozade Sport, WorldMarathonMajors) po 4 osoby, każda z nich biegała 1 milę. Emocje były!!!
Aplikacja będzie dostępna w 2015 roku.
 
Do zobaczenia na maratonie.
Będziemy na starcie i mecie Elity!! Nie wiem jak to zrobimy – musimy biec szybciej od zawodników. ;-)))
Irina i Andrzej

Fot. Irina Hulanicka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


{moscomment}