Strona zawodów
Dział - Maratony zagraniczne

Evaldas Martinka: Najmilsi nasi przyjaciele, miłośnicy biegania w Polsce! Zawsze na Was czekamy na odbywających się zawodach na Litwie i cieszy nas to, że z każdym startem coraz większa liczba Polaków dołącza do naszego grona.

Z wielką przyjemnością wręczamy nagrody dla najbardziej licznej ekipy z zagranicy, a w personalnych nominacjach w roku 2013 nie raz wspinaliście się na najwyższe miejsca. W roku 2013 nasze imprezy odwiedziło ponad 300 sportowcόw z Polski. To jest najlepszy dowód na to, iż tu trzeba przyjechać i wyprόbować nasze trasy.
 
Wierzymy, że zawody na Litwie wam się spodobały, a liczba miłośników biegania w Polsce, tak jak i na Litwie, co roku się zwiększa. Dlatego serdecznie zapraszamy na najważniejsze starty w miastach Litwy w roku 2014.

Na rozpoczęcie sezonu zapraszamy dо Trok – dnia 11 maja 2014 roku tu odbędzie się druga edycja pόłmaratonu. Stara stolica Litwy, nieopodal Wilna i innych miejscowości, z fascynującym niepowtarzalnym krajobrazem. Trasa pόłmaratonu w roku 2014 będzie nieznacznie zmieniona, lecz miłośnikom biegania będzie się bardziej spodobać . Podczas całego dystansu (2 okrążenia po 10,5 km) będziecie biegli obok jeziora Galvė, będziecie mogli podziwiać piękny zamek trocki.  

Na zawodach będzie można walczyć nie tylko na głównym dystansie – w programie imprezy zaplanowaliśmy także biegi na 10km, 5km i dla dzieci. Przyjeżdżajcie z całą rodziną oraz przyjaciόłmi – jedni będą biec, a drudzy kibicować, a oprόcz tego wszyscy wspaniale spędzą czas w niesamowitym miejscu.

Organizatorami zawodów tych jest stowarzyszenie „Sporto renginiai“, które w roku 2014 przygotowuje 4 imprezy składające się na pucharu biegów.  

To jest:
„General Financing“ pόłmaraton w Trokach (http://www.trakupusmaratonis.lt/pl/), 2014 05 11 – odległość pόłmaratonu (21,097 km);

Półmaraton w Wilnie (http://olimpinisbegimas.lt/), 2014.06.07 – odległość pόłmaratonu (21,097 km);
„General Financing“ bieg ekstremalny (http://begam.lt/en/) (nazywa się „drogą Bebrόw“) rejon Szirwincki, 2014 08 10 – odległość 10 km;

Bieg 10 km w Wilnie (www.10km.lt ), 2014.10.18 – odległość 10 km .

W każdym z tych biegόw, sportowcy, ktόrzy zajęli miejsca z 1 do 20, według swoich grup wiekowych, otrzymają  punkty. Kategorie wiekowe: do lat 40, 50, 60, 70 i powyżej 70 lat (mężczyzn i kobiet grupa ta sama).

W końcu sezonu  cenne nagrody otrzymają 3-ej sportowcy w każdej grupie wiekowej, ktόrzy będą mieli największą ilość punktόw. Walczący w klasyfikacji o wspólny puchar będą musieli uczestniczyć co najmniej w 3 wymienionych wyżej imprezach.

Czekamy na Was już 11 maja w Trokach. Można będzie spróbować swoich sił podczas pόłmaratonu, a także rywalizować na dystansach 10 km, 5 km. Dzieci zapraszamy na dystans – 1 km.
Więcej informacji na stronie internetowej www.trakupusmaratonis.lt/pl .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}