Dział - Maratony zagraniczne

Olga Kalendarowa-Ochal o planach startowych, m.in. w Surinamie

23 listopada 2013 Polska drużyna uczestniczyła w jubileuszowych 45. Mistrzostwach Świata Wojskowych w Surinamie. Start był w Saramacce, meta na André Kamperveen Stadion w centrum stolicy Surinamu. Ostatnie metry zawodnicy pokonywali na bieżni stadionu.  Polskę reprezentowali Błażej Brzeziński, Arkadiusz Gardzielewski, Mariusz Giżyński i Michał Karczmarek. Wszyscy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Srebro zdobył Błażej Brzeziński z czasem 2:25:18, piąty w klasyfikacji generalnej był Arkadiusz Gardzielewski z czasem 2:26:36, szósty Mariusz Giżyński (2:27:18), a siódmy Michał Kaczmarek (2:27:18). Zwycięzcą w kategorii mistrzostw świata wojska został Brazylijczyk Solonei Rocha da Silva. Nasza reprezentantka Olga Kalendarowa-Ochal wywalczyła srebro. Przed nią była zawodniczka z Namibii Lukeiko Helaia Johannes.

Maraton w Paramaribo rozegrany po raz dziesiąty był częścią obchodów Dnia Niepodległości Surinamu (25 listopada). W zawodach wystąpiło 18 ekip narodowych.

Najbliższą imprezą wojskową w kalendarzu lekkoatletycznym będą przełajowe mistrzostwa świata, które odbędą się w 2014 roku w Bejrucie, stolicy Libanu.