Strona zawodów
Dział - Maratony zagraniczne

Maraton w Londynie w najbliższą niedzielę 21.04.2013.
Prezentacja zawodników niepełnosprawnych i paraolimpijczyków. Expo.

Irina Hulanicka koresponduje z Londynu (18-19.04.2013).

18 kwietnia 2013 Expo - drugi dzień pracy Expo.
Drugi dzień pracy Expo, ale ludzi za dużo nie ma. Widać policjantów, którzy spacerują pomiędzy stoiskami. Prawdopodobnie to skutki wydarzeń w Bostonie. Wszystkie światowe marki sportowe mają swoje stoiska, ale największe sponsor maratonu - Adidas. W tym roku dużo stoisk z odżywkami – batony sportowe. Można próbować. Na początku próbowaliśmy zapamiętać nazwy, ale na końcu już mieliśmy problem z przypomnieniem ich sobie. Smakami nie różniły się specjalnie. Po 1,5 godziny już mieliśmy dość chodzenia – jedziemy do domu.

19 kwietnia 2013 - dziś wyjątkowo od 9 rano są konferencje prasowe. 
Na początek zawodnicy na wózkach: D.Weir, S.Woods (wszyscy GBR), T. McFadden (USA), H.Yamamoto (JPN). Dla nich trasa Londyńskiego Maratonu nie jest obca, niejednokrotnie już tu startowali. D.Weir - 13 razy, 6 razy wygrywał, S.Woods - 8 razy, 2 razy wygrywała, T. McFadden – 2 razy, H.Yamamoto – 3 razy. I znów wszystko było związane z maratonem w Bostonie. T. McFadden wygrywała w tym roku w Bostonie z czasem 1:45:24. H.Yamamoto też wygrał w tym roku w Bostonie z czasem 1:25:32.

Pierwszy raz w Londyńskim Maratonie będą uczestniczyć paraolimpijczycy. Po południu przedstawiono kilka osób z Rekordami Ginesa, którzy pobiegną w Londyńskim Maratonie.
 
Zawodnicy niepełnosprawni

 
 
 
 
 
 
 
 EXPO
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}