Dział - Maratony zagraniczne
Strona zawodów

 

Irina Hulanicka: Konferencja prasowa z Haile Gebrselassie. Jak zawsze wszedł do sali uśmiechnięty. Tym razem obolały, w trakcie konferencji kilka razy powtarzał, że lata robią swoje. Na samym wstępie żałował, że w tym roku nie będzie Pauli Radcliffe, którą gonił w zeszłym roku. Bardzo ciepło wspominał tamten bieg. Na pytanie, czy nie chce tak samo pobiec z inną biegaczką (na przykład z Kenii), odpowiedział że chyba nie. Haile pobiegnie półmaraton. Wystartuję razem ze wszystkimi. Opowiada, że już na treningach nie robi dużo kilometrów, ale rusza się regularnie. Nie ma jeszcze swoich podopiecznych biegaczy. Nie jest pewien, czy będzie dobrym trenerem. Mówił także, że ma swoją plantację kawy, którą bardzo lubi i dzięki kawie tak szybko biega. A na koniec przepraszał, że rozgadał się :)

Elita na Maraton.
W tym roku u mężczyzn szykuję się pojedynek pomiędzy Kenią a krajami byłego ZSRR. Henry Sugut będzie chciał obronić pierwsze miejsce ze zeszłego roku. U kobiet faworytek nie ma. Równa grupa. Wszystko pokaże start 14 kwietnia.

Expo – Vienna Sports World.
Pierwszego dnia nie ma dużo biegaczy. Spokojnie. Wystawa skromniejsza, niż w zeszłym roku. Dużo stoisk ze sprzętem sportowym. Po południu jest spotkanie z Haile Gebrselassie, na którym podpisuję swoją książkę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fot. Irina Hulanicka
{moscomment}