Strona zawodów
Dział - maratony zagraniczne


Haile Gebrselassie i Paula Radcliffe

Już jutro o godzinie 9.00 wystartuje 29. Vienna City Maraton. W tym samym czasie rozpocznie się także bieg na dystansie półmaratonu, w którym wystartują biegowe gwiazdy: Haile Gebrselassie i Paula Radcliffe. Jak już pisaliśmy wcześniej nie będzie to zwykłe spotkanie gwiazd. Oboje wezmą udział w OMV Champions Race, podczas którego będzie starał się dogonić Paulę Radcliffe, najlepszą obecnie biegaczkę świata, rekordzistkę w maratonie.

Prosto z Wiednia krótką relację z trzech dni przed startem oraz zdjęcia nadesłała do nas Irana Hulanicka:

12 kwietnia 2012 odbyła się pierwsza konferencja prasowa 29. Vienna City Maraton.
Elita kobiet - Fate Tola z Etiopii  i Luminita Talpos z Rumunii
Elita mężczyzn - John Kiprotich, Gibert Kirwa i Henry Sugut z Kenii.

Zawodnicy maratonu nie byli zachwyceni wspólnym startem z zawodnikami z półmaratonu. Zainteresowanie prasy królewską dyscypliną tym razem było średnie. Pogoda tego dnia też była zimna i deszczowa.
Wszyscy byli zainteresowani pojedynkiem na trasie o połowę krótszej gdzie startują Paula Radcliffe i Haile Gebrelassie.

13 kwietnia 2012 w piątek na konferencji prasowej spotkali się Paula i Haile. Paula była pewna siebie. Miała dobry nastrój. Haile bardzo chwalił Paule. Paula wystartuję o 7:52 minut przed Haile, który będzie ją gonić. Targi odbywały się w Messe Vienna. Niedużo wystawców, ale dużo konkursów dla biegaczy. Pogoda 13 kwietnia poprawiła się, wyszło słońce i przygrzało. Jeżeli tak będzie w niedziele to bieg będzie bardzo trudny.

14 kwietnia 2012 – ostatnie przygotowanie idą pełną parą. Paula i Haile byli na spotkaniu u Prezydenta Austrii Dr Heinz Fischera. Dużo ludzi na Expo, kolejka po odbiór numerów. Samochody dla prowadzenia Pauli i Haile przygotowane.

Pasta Party w Ratuszu. Atmosfera znakomita. Przy Ratuszu festyn ludowy. Pogoda – zimno i pada deszcz. Na pewno jutro będę życiówki.

Rozkład startu:

8:50:38  Paula Radcliffe
8:58:30  Haile Gebrselassie
Maraton:
8:59:00  Elita kobiety i mężczyzny
9:00:00  Start maratonu, półmaratonu i sztafet maratońskich

Fotorelacja (fot. Irina Hulanicka)


Elita maratonu


Haile Gebrselassie i Paula Radcliffe


Haile Gebrselassie i Paula Radcliffe


Haile Gebrselassie i Paula Radcliffe


Pasta Party


 
{moscomment}