Strona zawodów

Aleksandra Ptasińska: W niedzielę, 3 czerwca 2012 stolica Austrii będzie dla wielu kobiet najważniejszym miejscem na świecie odbędzie się tam bowiem największa impreza biegacza w Europie, przeznaczona wyłącznie dla pań. Nie ważne, czy jesteście wytrawnymi zawodniczkami, czy dopiero zaczynacie w corocznym Biegu Kobiet (Österreichischer Frauenlauf) mogą wziąć udział uczestniczki w każdym wieku i z każdym stażem. Zawody rozgrywane są na dystansie 5 km i 10 km biegu lub na 5 km Nordic Walking bez ograniczenia czasowego. Trasa prowadzi przez malowniczy wiedeński Prater. W ubiegłym roku na mecie Frauenlauf stanęło 25145 kobiet. W tym roku organizatorzy przygotowali 30 tys. miejsc, ale ze zgłoszeniem nie należy zwlekać, bo połowa miejsc została zarezerwowana już w pierwszych dniach internetowej rejestracji. 

Tegoroczna edycja Frauenlauf w Wiedniu jest szczególna dokładnie 40 lat temu w Nowym Jorku zapoczątkowano tradycję kobiecych biegów. Co więcej, 25 lat temu po raz pierwszy odbyła się impreza Frauenlauf. Od tego czasu statystyki są imponujące: liczba zawodniczek urosła z 440 do ponad 25 tysięcy, tyle samo róż rozdano paniom na mecie. W całej historii Frauenlauf w imprezie wzięło udział 163 805 kobiet z całego świata, a liczby uczestniczek rosną z roku na rok.

Wszelkie dodatkowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.oesterreichischer-frauenlauf.at. Zapraszamy wszystkie panie do uczestnictwa, a panów do kibicowania!
{moscomment}