Strona imprezy
Dział - Maratony zagraniczne

rekordfot. valenciaciudaddelrunning.com

Dzisiaj 24.10.2021 w Walencji, Etiopka Letesenbet Gidey ustanowiła nowy rekord świata w półmaratonie. Dystans 21,097 m pokonała w czasie 1:02:52! Warto podkreślić, że 23-letnia zawodniczka debiutowała na tym dystansie. Do Letesenbet Gidey należą również rekordy globu na 5000 m (14:06,62) i 10 000 m (29:01,03)!

Zawodniczka o ponad minutę poprawiła dotychczasowy rekord świata z kwietnia - Kenijki Ruth Chepngetich - 1:04:02. Drugie miejsce wywalczyła Yalemzerf Yehualaw uzyskując rezultat 1:03:51 również lepszy od dotychczasowego rekordu świata. Trzecie miejsce zajęła Kenijka Sheila Chepkirui z wynikiem 1:04:54.

Wśród mężczyzn zwyciężył Kenijczyk Abel Kipchumba - 58:07 poprawiając swoją życiówkę o 45 sekund. Jest to szósty wynik wszechczasów w półmaratonie! Drugi na mecie zameldował się jego rodak Rhonex Kipruto z wynikiem 58:09, a trzeci był Daniel Mateiko z rezultatem 58.26.