Dział - Maratony zagraniczne

bmw berlin marathon 2019 1 start maly

Ilona Berezowska: Ostatnie decyzje organizatorów maratonów z serii World Majors nie pozostawiają złudzeń. Wbrew nadziejom biegaczy, jesienią bieganie nie wróci do normalności.

Nasz zespół ćwiczył cierpliwość i nieustannie sprawdzał możliwości zorganizowania BMW Berlin Marathon w zastanych warunkach. Dodatkowo odbyły się niezliczone dyskusje o wymogach higieny

- tłumaczą organizatorzy zaplanowanego na wrzesień BMW Berlin Marathon.

Po wielomiesięcznych rozważaniach wyciągnęli wniosek, że nie są w stanie zapewnić dotychczasowej atmosfery biegu i jednocześnie zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa zdrowotnego. Z tego powodu, przesunęli bieg na 26-27.09. 2021 r. Biegacze mają teraz dwie możliwości. Mogą zrezygnować ze swojego miejsca na liście startowej i otrzymać zwrot wpisowego lub przenieść swoją rejestrację na 2021 r.

Więcej opcji mają uczestnicy TCS New York City Marathon. Bieg, którego metę przed rokiem przekroczyło 53 640 maratończyków, również się nie odbędzie. Jubileuszowa, 50 edycja była zaplanowana na 1 listopada, jednak podobnie jak w Berlinie, przeważyły obawy o zdrowie uczestników, kibiców, wolontariuszy i pracowników.

Biegacze mają teraz do wyboru kilka opcji. Muszą zdecydować, czy chcą odzyskać wpłacone wpisowe czy też przenieść je na 2021, 2022 lub 2023 rok. Istnieje również opcja dokonania darowizny. Biegacze, którzy numer startowy otrzymali za pośrednictwem organizacji charytatywnych i biur podróży, właśnie tam muszą się zwrócić z pytaniem o dostępne dla nich możliwości.

Już zapisani uczestnicy TCS NYC Marathon dostaną również zaproszenie do udziału w biegu wirtualnym, który ma się odbyć miedzy 17.10 a 1.11. Jego szczegóły będą znane w lipcu.

W kalendarzu World Marathon Major pozostały jeszcze biegi w Londynie i Chicago. Maraton w stolicy Wielkiej Brytanii został już przesunięty z kwietnia na 4 października. Jednak nie była to ostateczna decyzja i nadal nie jest pewne, czy bieg się odbędzie. „ Zapewniam, że jakąkolwiek decyzję podejmiemy, będzie ona zgodna z naszymi wartościami i odpowiedzialna wobec biegaczy, naszych organizacji charytatywnych, sponsorów, wolontariuszy, medyków, naszej społeczności i miasta”-zapewniał kilka dni temu Hugh Brasher, dyrektor Virgin London Marathon.

Maraton w Chicago widnieje w kalendarzu pod datą 11 października. Jednak organizatorzy i tutaj jeszcze zastanawiają się, czy są w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa biegaczom. Wkrótce ogłoszą swoją decyzje.