Dział - Maratony zagraniczne

berlin maraton 2019fot. Irena Hulanicka dla Maratończyk.pl

Wczoraj na stronie Maratonu Berlińskiego pojawił się komunikat:

Podczas konferencji prasowej Senatu Berlina w dniu 21 kwietnia 2020 r., dowiedzieliśmy się, że zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ograniczeń, wszystkie wydarzenia z udziałem ponad 5000 osób będą zakazane do 24 października 2020 r. Dotyczy to wielu naszych wydarzeń, ale szczególnie BMW BERLIN-MARATHON, który nie może odbyć się 26 i 27 września 2020 r., tak jak planowaliśmy

Dalej organizatorzy dają cień nadziei, zapowiadając próbę zmierzenia się z konsekwencjami jakie niesie decyzja Senatu Berlina. Naiwnie może, ale chcemy wierzyć, że impreza jednak odbędzie się, nawet w bardzo okrojonej formule.

Konsekwencje odwołania Maratonu Berlińskiego, mogą być ogromne dla całego cyklu World Marathon Majors. Gdyby zapadła ostateczna decyzja, to wtedy choćby ze względów psychologicznych łatwiej będzie odwołać maratony w Bostonie, Londynie (przesunięte już na jesień), Chicago i Nowy Jork.

Na naszym podwórku, na razie swoją jesienną imprezę odwołał tylko Maraton Wrocławski. Pozostali organizatorzy milczą, zapewne analizując wszystkie za i przeciw, podjęcia takie decyzji w tym momencie. Jak doskonale wiecie organizacja maratonu pochłania miesiące pracy, więc zapewne szybkimi krokami zbliżamy się do ostatecznych rozstrzygnięć na ten sezon.

Czy 2020 roku odbędą się jakiekolwiek biegi masowe?
38. PKO Wrocław Maraton nie odbędzie się w 2020 roku
Rusza proces przepisywania pakietów startowych na World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020
Biegacz na plaży ucieka Policji (video)