Strona Imprezy
Dział - Maratony zagraniczne

hong kong marathon

Kilka godzin temu organizatorzy maratonu w Hong Kongu, który miał się odbyć 09.02.20 r., podali informację o odwołaniu imprezy. 70 000 uczestników znajdujących się na listach startowych ma otrzymać zwrot pieniędzy. Stało się to po wystąpieniu szefowej administracji Hongkongu - Carrie Lam. Podniosła ona stopień zagrożenia do poziomu "emergency", co oznacza anulowanie wszystkich imprez masowych. Nie odbędą się również Spring Festival i Lantern Festival.

W tym wypadku dewiza tegorocznej imprezy #together we run futher (razem biegniemy dalej), brzmi dość przewrotnie. Sądząc po komentarzach na Facebooku, biegacze przyjeli decyzję z dużym zrozumieniem. Pytanie, czy to dopiero początek odwoływania imprez biegowych na świecie?

W tej chwili na stronie internetowej maratonu widnieje oświadczenie: "Zdrowie publiczne jest naszym najwyższym priorytetem. Aby wesprzeć rządowe działania w zakresie zapobiegania epidemii, organizator postanowił odwołać Standard Chartered Hong Kong Marathon, pierwotnie zaplanowany na 8 i 9 lutego".