packman team2

Wyniki
Strona imprezy
Dział - Maratony zagraniczne

Klaudiusz Walendziak: Niespodziewanym zwycięzcą 20. Jubileuszowego Gutenberg Marathon Mainz w Niemczech został zawodnik klubu PACKMAN TEAM - Andrzej Rogiewicz  z czasem 02:21:27. Niemiecka prasa opisała występ Rogiewicza i pierwszą wygraną na terenach Moguncji jako taktyczny nokaut - Andrzej Rogiewicz z pewnością nie był uważany za jednego z faworytów.

Do 25 kilometra 6 osobowa grupa, w tym Ahmed Nasef, Abdelkabir Sabji czy Pavlo Veretskyy, niechętnie prowadzili obserwując rywali. Pavlo Veretskyy (Ukraina) przyspieszając na 32 km podzielił grupę, zostając w pierwszej trójce z Rogiewiczem i Nasefem. Polak biegł skupiony, obserwował i sprawdzał każdy kilometr, wiedząc na ile może sobie pozwolić, tym bardziej, że miesiąc wcześniej zajął 2 miejsce na DOZ Maraton Łódź. Z trenerem Klaudiuszem Walendziakiem podjęli decyzję, że start w Mainz będzie bardzo podobnie rozegrany taktycznie z mocnym przyspieszeniem na ostatnich 8 km.

Zgodnie z założeniami, Rogiewicz mocno przyspieszył na 34 km, gdzie tempo na kolejnych dwóch kilometrach oscylowało w granicach 2:54. To pozwoliło zrobić 200 m przewagę nad kolejnymi zawodnikami i mimo pogoni zawodnika z Ukrainy, utrzymał taką przewagę do samego końca, finiszując wśród tysięcy kibicujących mu mieszkańców.

Występ i wygrana Polaka była komentowana przez reporterów jako wielkie zaskoczenie i taktyczny nokaut zadany doświadczonym zawodnikom z lepszymi życiówkami. Był to pierwszy start Rogiewicza poza granicami kraju i wymarzony debiut.

Drugie miejsce wywalczył Pavlo Veretskyy z rezultatem 02:21:47, trzecie Ahmed Nasef z wynikiem 02:22:33.

packman team1

Fot. Organizator