RunCzech: Jesteśmy pewni, że słyszeliście o Pradze i Volkswagen Prague Marathon. Czy kiedykolwiek rozważaliście wzięcie udziału w tym słynnym na cały świat maratonie? Jeśli nie, podajemy 10 ważnych powodów, dlaczego nie powinniście przegapić tego biegu!

1.Piękne miasto

Każdy, kto był wcześniej w Pradze, może potwierdzić, że jest to piękne, historyczne miasto. Szczególny rozkwit osiągnęło za rządów Karola IV, który przyczynił się do wielkiej zmiany wyglądu miasta oraz do powstania najpiękniejszych  zabytków, które można podziwiać w dzisiejszej Pradze. Większość z nich znajduje się na trasie maratonu – to Most Karola, Rynek Starego Miasta, zegar astronomiczny i wiele innych.

2. 25 edycja

Podobnie jak wiele innych rzeczy w Republice Czeskiej, także historia powstania międzynarodowego maratonu w Pradze owiana jest legendą. W mglisty zimowy wieczór w 1994 roku Carlo Capalbo i Gelindo Bordin, włoski mistrz olimpijski, popijając piwo w lokalnym pubie na wzgórzach Pragi wpadli na pomysł zorganizowania maratonu na wzór takich jak w Nowym Jorku czy Londynie.
Po narysowaniu trasy  na serwetce zadzwonili do czeskiego bohatera olimpijskiego Emila Zátopka, który był zachwycony i podekscytowany, popierając pomysł. W 2019 roku w maju (5 maj - 6 maj 2018 )odbędzie się jubileuszowa, 25 edycja Volkswagen Prague Marathon. Więcej o historii maratonu można przeczytać na stronie.

3. Duży, ale nie za duży

Lubisz brać udział w dużych biegach, ale nie przepadasz za przepychaniem w początkowej fazie biegu i podczas pierwszych kilku kilometrów maratonu? Zatem Praga może być dla Ciebie odpowiednia! Liczba uczestników to 10 600 biegaczy czyli taka, która zapewni  wspaniałą atmosferę niezapomnianego wyścigu i  komfortowy bieg  we własnym tempie.

4.Prezent dla każdego biegacza

W 2019 roku, z okazji 25 jubileuszu  biegacze otrzymają prezent urodzinowy. Trzeba będzie przebiec  maraton  aby dowiedzieć się, jaki to będzie prezent…  Jedno jest pewne, że będzie on  przypominał  tę specjalną edycję maratonu.

5. Minimalne przewyższenia

Jeśli jak większość biegaczy, nie lubisz pagórkowatych biegów, ponieważ są wymagające i nie pozwalają na osiąganie dobrych rezultatów to bieg jest dla Ciebie. Trasa Volkswagen Prague Marathon jest usytuowana  wzdłuż rzeki Wełtawy, dlatego jej profil jest niemalże płaski.

6. Maraton, który co roku wprowadza innowacje

RunCzech przykłada szczególną wagę do innowacji i w każdym roku stara się zaskakiwać czymś nowym. W 2018 r. odbył się nowy bieg  - Liberec Nature Run , który wywołał wiele pozytywnych emocji wśród biegaczy. W przyszłym roku planowanych jest mnóstwo nowości także podczas weekendu  Volkswagen Prague Marathon . Nie powinno więc Was zabraknąć!

7. Etykieta IAAF Gold i wspaniała organizacja

Wspominaliśmy już o świetnej organizacji biegu, zatem nie jest zaskoczeniem, że Volkswagen Prague Marathon jest jednym z biegów nagrodzonych odznaką IAAF Gold Label Road Races. Celem organizatora jest by każdy poczuł się jak zawodnik elity, bez względu na to na jakim jest poziomie sportowym.

8.Unikalne i niezapomniane wrażenia

Każdy maraton jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Sprawia, że cierpisz jeśli nie przygotowałeś się zbyt dobrze. Maraton to trudny bieg ale przez to niezwykle piękny! Jak mawiał Emil Zátopek, najsłynniejszy Czeski długodystansowiec: "Jeśli chcesz pobiegać, pobiegnij milę. Jeśli chcesz doświadczyć czegoś wielkiego, pobiegnij w maratonie ".

9. Wybierz ciężką drogę

W dzisiejszych czasach ludzie stali się leniwi.  Technologia pozwala nam robić wszystko w prosty sposób. Nie musimy już nawet wychodzić z  domu, ponieważ wszystko możemy zamówić w kilka minut na telefon bądź przez Internet.  Chociaż postęp technologiczny ma ogromny potencjał dla ludzkości, wierzymy, że jeśli chcesz osiągnąć coś naprawdę niezwykłego, musisz ciężko na to pracować. Nie ma łatwego sposobu. Dlatego każdy maraton jest celebrowany przez tysiące ludzi. Co więcej, w Pradze każdy biegacz może spodziewać się specjalnej nagrody po zakończeniu wyścigu - tradycyjnego czeskiego piwa.

10. Wszyscy biegacze są piękni (ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL)


RunCzech zaprasza wszystkich do świata biegania, zabawy i przyjaźni. Nie musisz wygrywać, ale baw się, raduj bo bieganie to zabawa! Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w tym perfekcyjnym, pięknym sporcie – czy to młodzi, starzy, grubi, szczupli, szybcy lub powolni – wszyscy są mile widziani. Wszyscy są piękni !

A co z Tobą? Czy jesteś już przekonany? Zarejestruj się już dziś, na stronie www.runczech.com
 
 
 
 
 

{moscomment}