Strona wydarzenia

COVID 19 13.10Fot. blog.parkrun.com

Jakub Fedorowicz, Koordynator parkrun Polska:  Drodzy uczestnicy! W związku ze wzrostem zakażeń, jak również ogólną sytuacją w kraju oraz nowymi obostrzeniami, spotkania parkrun zaplanowane na 17 października br. zostają odwołane.

Od marca tego roku żyjemy w cieniu pandemii COVID-19, która zmieniła nasze dotychczasowe życie w wielu wymiarach. W związku z jej wystąpieniem, w marcu tego roku, byliśmy zmuszeni zawiesić nasze spotkania w Polsce oraz pozostałych krajach świata.

W kolejnych miesiącach śledziliśmy sytuację oraz rozwój pandemii mając nadzieję, że wraz z upływającym czasem oraz działaniami podejmowanymi przez poszczególne kraje uda się nam ją pokonać w krótkim czasie. Niestety, pomimo podejmowanych wysiłków tak się nie stało i wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że wirus pozostanie wśród nas przez dłuższy czas.

Jednocześnie, pandemia w coraz większym stopniu zaczęła wpływać nie tylko na nasze zdrowie ale również kondycję fizyczną oraz psychiczną, co powodowało, że jako parkrun widzieliśmy konieczność szukania możliwości wznowienia naszych spotkań w tych krajach, w których obowiązujące obostrzenia oraz sytuacja tworzyły sprzyjające okoliczności dla naszego powrotu.

W związku z tym, biorąc pod uwagę ówczesną sytuację, pod koniec września, podjęliśmy decyzję o naszym planie wznowienia parkrun w Polsce w dniu 17 października br. Przez ostatnie trzy tygodnie przygotowywaliśmy się z zespołami w poszczególnych lokalizacjach aby wznowienie naszych spotkań odbyło się w sposób bezpieczny i parkrun zagościł ponownie w Waszych lokalnych społecznościach.

Niestety, w przeciągu ostatnich dwóch tygodni sytuacja zmieniła się diametralnie i z dnia na dzień jesteśmy świadkami dynamicznego wzrostu zakażeń oraz rosnącej liczby ofiar wirusa w naszym kraju. W tej sytuacji, jako organizacja odpowiedzialna za cykliczne wydarzenia, nasze zespoły, uczestników ale również funkcjonowanie w społecznościach lokalnych w szerszym kontekście uznaliśmy, że nie jest to czas na zachęcanie do zgromadzeń i organizowanie spotkań w sytuacji, w której tak wiele organizacji i służb stara się walczyć z pandemią za wszelką cenę.

Jest nam niezmiernie przykro w związku z ponownym zawieszeniem naszych spotkań. Jesteśmy świadomi roli, jaką parkrun pełni w lokalnych społecznościach i wiemy, że nasza decyzja spotka się z niezadowoleniem wielu z Was. Niestety, jest to poza naszą kontrolą i nie mamy wpływu na obecne uwarunkowania, decyzje oraz przebieg pandemii. Będziemy starali się powrócić na nasze trasy w jak najszybszym czasie, gdy tylko sytuacja na to pozwoli.

Trzymajcie się zdrowo!