bn 2018Bieg Niepodległości w Warszawie

W tym roku nie będzie żywej flagi w Warszawie. Organizator "Aktywna Warszawa" odwołał swoją imprezę i zaproponował wirtualne zawody. Na fejsbukowym profilu "Aktywnej Warszawy", opisane zostały zasady rywalizacji, ale też pojawiły się komentarze zawiedzionych miłośników, tego jednego z największych biegów w Polsce. Wskazywali oni na fakt odbycia się w miniony weekend Maratonu Warszawskiego. Organizator w jednym z komentarzy odpowiedział w następujący sposób:

Proszę zauważyć, że decyzja o rozegraniu maratonu zapadła w znacznie lepszej sytuacji epidemiologicznej, a ta się obecnie pogarsza z dnia na dzień i niestety w Warszawie szczególnie.

W dodatku w maratonie mogło wziąć udział 1000 zawodników podzielonych na cztery tury. Tymczasem na mecie ub. Biegu Niepodległości zameldowało się prawie 19000 uczestników. Nawet przy połowie tej liczby zorganizowanie biegu w centrum Warszawy byłoby niemożliwe bez paraliżu komunikacyjnego, a to z uwagi na konieczność rozłożenia biegu na długie godziny/dni i zbudowanie gigantycznego zaplecza, aby zapewnić choćby odstępy. Pomijając kwestię tego, że stolicy może grozić znalezienie się w tzw. strefie żółtej lub czerwonej, co wiąże się z ograniczeniem lub brakiem możliwości przeprowadzania imprez - czytamy na profilu "Aktywnej Warszawy".

Podobna sytuacja ma miejsce we Wrocławiu. Organizator poinformował dziś o odwołaniu tegorocznej imprezy:

Drodzy Biegacze! Ze względu na utrzymującą się na świecie pandemię COVID-19, powodującą możliwe zagrożenie zdrowia i...

Opublikowany przez Wrocławski Bieg Niepodległości Środa, 30 września 2020