Bochnia

Reportaż - Video!
Wyniki
 
Wyniki Szczegółowe (tzw. "od maty do maty")
Galeria (cz. I)
Galeria (cz.II)
Rozmowa z Robertem Celińskim
Wywiad z Tomaszem Głodem
Detektywi i W11 dla maratonczyka.pl

Dorota Świderska: Wyszłam z podziemi i żałowałam bardzo, że to już koniec.. Los sprzyjał ekipie maratończyk.pl i udało nam się znaleźć w gronie wyjątkowych sztafet, które pojawiły się na liście startujących w 12 godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym w Kopalni Soli w Bochni. W sobotę jeszcze przed ósmą rano zjechaliśmy do kopalni. Większość startujących spędziła pod ziemią noc poprzedzającą bieg. Droga od wind z szybu Sutoris do biura zawodów, prowadziła przez komnatę solną, w której na piętrowych, ciasno ustawionych łóżkach spali zawodnicy.. Robiło wrażenie..

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wywiad z Robertem Celińskim, członkiem zwycięskiej sztafety AMD NTT System w 12-godzinnym biegu sztafetowym w kopalni w Bochni - 04.03.2007


{google}-3993306589924850023{/google}

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Rozmowa z Dyrektorem Podziemnej Sztafety w Bochni - Tomaszem Głodem zarejestrowana w dniu 04.03.2007.


{google}36865320712238404{/google}

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Rozmowa z "Detektywami" i "W11"  podczas 12-godzinnego Biegu  Sztafetowego, który się odbył 03.03.2007 w kopalni w Bochni.


{google}6739910036774577606{/google}

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Wyniki
Reportaż Video
Wyniki Szczegółowe (tzw. "od maty do maty")
Galeria (cz. I)
Galeria (cz.II)
Rozmowa z Robertem Celińskim
Wywiad z Tomaszem Głodem
Detektywi i W11 dla maratonczyka.pl

Jako przedsmak atrakcji prezentujemy Wam kilka wywiadów nagranych podczas sztafety w Bochni.  Jutro duży materiał filmowy o samym biegu. Zapraszamy do oglądania!

Wojtek Szota: Sztafeta w Bochni dostarczyła ogromnych emocji startującym i tym kibicom, którym udało się dostać pod ziemię, na głębokość 212 m. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na wyjątkowo wysokim poziomie sportowym. Choć nie padł rekord trasy (201 km - 2006 rok) to wszystkie sztafety przebiegły w sumie 8 000 km i 941 m, co jest jak dotąd najlepszym rezultatem w krótkiej historii imprezy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ten wynik i wszyscy uczestnicy zostaną wpisani do Księgi Guinessa.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Wojtek Szota: Ten weekend upłynie pod znakiem sztafety w Bochni. Oprócz wydarzenia sportowego, będzie miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie medialne - relacja na żywo w ogólnopolskiej telewizji. Udało nam się zjechać do kopalni i przyjrzeć się ostatnim przygotowaniom. Jest godzina 2.00 i większość zawodników pogrążona jest już we śnie. Pozostali dobrze się bawią przy akompaniamencie gitary i biegowych opowieści. Rano sztafeta naszego serwisu stanie wraz z nimi do rywalizacji. Tych, którzy zostaną "na świecie" zapraszamy do śledzenia naszych relacji i udziału innych imprezach biegowych jak Bieg Górski w Falenicy (wyniki) lub niedzielny Maraton na Raty na Bemowie czy Bieg Warsa i Sawy w Pomiechówku. Szczegółów szukajcie w naszym kalendarzu. Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Relacja filmowa z pierwszej edycji 12-godzinnego  Bieg Sztafetowego w kopalni soli w Bochni, który się odbył  5 marca 2005 r.

{google}5895065549245305676{/google} 

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Tomasz Głód: Pomysł zorganizowania Bocheńskiego Dnia Króla Kazimierza, któremu lokalna tradycja przypisuje wyjątkowe zasługi dla miasta, narodził się w Bochni w 2003 roku. Za czasów panowania tego władcy w Bochni wzniesiono między innymi ratusz, umocnienia obronne z basztami i czterema bramami, a także rozpoczęto budowę okazałej gotyckiej świątyni pod wezwaniem św. Mikołaja. Docenili to mieszkańcy solnego grodu wznosząc Monarsze okazały - i jak do niedawna jedyny w Polsce - pomnik (drugi postawiono Królowi w Bydgoszczy, a trzeci w Niepołomicach). Z kilkumetrowego cokołu Kazimierz Wielki spogląda na bocheński Rynek od 136 lat, a mieszkańcy miasta starają się pamiętać o swym Królu przez cały roku, a zwłaszcza w marcu - w Jego imieniny.
Coroczne happeningi jak na przykład „Broda dla Kazimierza" czyli blisko 5 kilometrowa różnobarwna broda wykonana przez uczniów bocheńskich szkół czy wspólne zdjęcie Kazimier i Kazimierzy pod pomnikiem Władcy,  stały się już lokalną tradycją.

O BIEGU:
Od 2004 roku imprezę wzbogacono o bieg, którego trasa prowadzi zabytkowymi wyrobiskami bocheńskiej kopalni soli - 212 metrów pod ziemią. 11 zawodników przebiegło wówczas dystans 21.097 m wiodący osiemnastowiecznymi korytarzami podłużni August, a wyczyn ten został uhonorowany certyfikatem potwierdzającym uzyskanie Światowego Rekordu Guinnesa w kategorii „Półmaraton przeprowadzony najgłębiej pod ziemią". Rok później pomysł rozwinięto przekształcając imprezę w 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy. 

Tegoroczna 3 edycja Podziemnej Sztafety odbędzie się w dniach 3-4 marca 2007 roku. Uruchomiliśmy już specjalną stronę internetową biegu w 4 wersjach językowych (polskiej, angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej) http://www.sztafeta.bochnia.pl

W 12-godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym biorą udział zarówno profesjonalni, uznani maratończycy, jak i amatorzy biegów masowych i zdrowego stylu życia. Rekord trasy należy do sztafety "Chemia-Hurt Rybnik". Zwycięzcy z roku 2006 w składzie: Maciej Ciepłak, Damian Zawierucha, Jacek Lenart i Mirosław Gołębiewski pokonali dystans 201,167 km (83 okrążenia). Natomiast indywidualnie najdłuższy dystans przebiegł w 2005 roku Franciszek Stroński z ekipy "Dystans I Kraków" - ustanawiając rekord bocheńskiego biegu, który wynosi 25 okrążeń czyli około 60 km. 

W imprezie startuje także sztafeta z Bochni, jak na razie w tym samym składzie osobowym: Roman Maciejasz, Paweł Trojanowski, Jarosław Sroka i Tomasz Głód. W 2005 r. pokonali 155,813 km (64 okrążenia) zajmując 27 miejsce, a rok później zajęli miejsce 21 pokonując 158,959 km (65 okrążeń). 

Impreza organizowana przez Wydział Promocji i Rozwoju Miasta, Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia oraz Klub Biegacza LOK Bochnia została uhonorowana certyfikatem "Złoty Bieg 2005" i "Złoty Bieg 2006" oraz znakiem "Filipides 2005" przyznawanymi przez największy portal biegowy w Polsce - Maratony Polskie. 

Sponsorami tegorocznej edycji Biegu są: POWERADE, GEOPRZEM oraz KEIJSERS MEBLE Sp.zo.o. Impreza otrzymała także dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej.

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Relacja filmowa z pierwszej edycji w 2005
Czytaj o imprezie

Mapka Trasy
Strona zawodów

Z ostatniej chwili !
Tomasz Głód: Z przyczyn technicznych zmuszeni jesteśmy przesunąć godzinę startu honorowego i ostrego w 12-godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym w Bochni. Start honorowy nastąpi w sobotę 3 marca 2007 r. o godz. 10.00 (z okolic szybu Campi), natomiast start ostry nastąpi ok. 20 minut później z okolic kaplicy św. Kingi.
Zmiany mają związek z objęciem patronatu medialnego nad naszą imprezą przez telewizję TVN, która planuje przeprowadzić bezpośrednią transmisję z rozpoczęcia biegu w Kopalni Soli w Bochni w sobotę 3 marca 2007 r. o godz. 10.00 !!! (wkrótce podamy więcej szczegółów tego wydarzenia medialnego).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)