Maratony Polskie

Relacja 2021 / Fotorelacja 2019
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

cracovia 2023ZIS Kraków: Wszystkie pełnoletnie osoby, które 23 kwietnia 2023 roku chcą na biegowo świętować jubileusz 20-lecia krakowskiego maratonu mogą już zgłaszać się drogą internetową do udziału w 20. Cracovia Maraton. Zapisy rozpoczęły się 26 października 2022 roku. W biegu „z historią w tle” i ze startem na krakowskim Rynku Głównym będzie mogło wziąć udział 6000 uczestników.

#zHistoriąwTle

Jak ma to miejsce od 2014 roku, po raz kolejny start jednego z największych maratonów w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, wraz z Biegiem Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonem Królewskim tworzącego jedyną w swoim rodzaju Królewską Triadę Biegową, usytuowany będzie na krakowskim Rynku Głównym.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1 / Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3  
Galeria cz. 4 / Galeria cz. 5  / Galeria cz. 6   
Krótka fotorelacja

Wyniki
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)  

poznan maraton 2022 22Fot. Dorota Szota

Monika Prendke: Etiopczyk Bazu Worku Hayla i Kenijka Caroline Cheptanui Kilel zwyciężają w 21. Poznań Maratonie im. Macieja Frankiewicza. Typowani już przed startem na faworytów ustanowili nowe rekordy poznańskiej imprezy!

W rywalizacji panów już na początku w czołówce uformowała się grupa zawodników z Afryki. W trakcie biegu stopniała ona do dwóch biegaczy, którzy walczyli do ostatnich metrów. Przed samym finiszem Etiopczyk Bazu Worku Hayla wyprzedził Marokańczyka Mohameda El Talhaoui i ustanowił nowy rekord trasy (2:11:27).

Autorką imponującego wyniku wśród pań jest Kenijka Caroline Cheptanui Kilel, która już na piętnastym kilometrze oderwała się od rywalek i do końca biegła tylko w towarzystwie pacemakera (Boniface Nduvy, zwycięzcy poznańskiego półmaratonu z 2009 r.). Nowy rekord (2:27:01) jest lepszy od poprzedniego o prawie 5 minut!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1 /  Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3 / Galeria cz. 4
Fotorelacja (fot. Wojciech Szota)
Fotorelacja (fot. Szymon Gruchalski)
Fotorelacja (fot. Zbyszek Hudobski)
Wyniki
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

polmaraton krolewski 2022 5

ZIS Kraków: W 8. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego, która odbyła się 16 października triumfowali Eric Leon Ndiema (1:02:09) i Wiktoria Kaluzna (1:12:26). Kenijczyk tym samym poprawił swoje osiągnięcie z 2019 roku, kiedy to w 6. odsłonie imprezy zajął drugie miejsce z czasem o 6 sekund gorszym. Dla Ukrainki to natomiast drugie zwycięstwo w Krakowie w tym miesiącu – dwa tygodnie wcześniej zwyciężyła w 15. Biegu Trzech Kopców.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

NIEBAWEM GALERIA ZDJĘĆ
Wyniki
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

cracovia 5km 2022 1

ZIS Kraków: Razem z półmaratończykami sprzed TAURON Areny Kraków wystartowali uczestnicy rywalizacji na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. Najszybsi okazali się Ukrainiec Bogdan Semenowicz i Białorusinka Swietłana Sanko.

Razem z półmaratończykami sprzed TAURON Areny Kraków wystartowali uczestnicy rywalizacji na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. Najszybsi okazali się Ukrainiec Bogdan Semenowicz i Białorusinka Swietłana Sanko.

Zwycięzca tegorocznych Biegu Nocnego na 10 km i 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego finiszował na płycie głównej w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce po 14 minutach i 38 sekundach, wyprzedzając triumfatora poprzedniej odsłony towarzyszącego Cracovia Półmaratonowi Królewskiemu biegu na 5 km – Olimpijskiej Piątki – Adama Czerwińskiego (czas 14:49). Trzeci był kolejny z Ukraińców – Sergii Szewczenko (czas 14:56). Dobrze spisali się prowadzący zajęcia w ramach projektu „Trenuj w Krakowie!” Patryk Marmon (5. miejsce) i trzykrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy w chodzie sportowym Grzegorz Sudoł (14. lokata).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Trasa Półmaratonu
Trasa 5 km
Transport publiczny
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

cracovia medale 2022

ZIS Kraków: Już w ten weekend w Krakowie pojawią się tysiące biegaczy. Główny punkt programu przypada na niedzielę, 16 października, kiedy to wystartują 8. Cracovia Półmaraton Królewski i rywalizacja na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. Bazą wydarzeń będzie TAURON Arena Kraków, a niewątpliwą atrakcją efektowny finisz na płycie głównej w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Sobota, 15 października, będzie natomiast należeć do najmłodszych miłośników biegania, których czeka zabawa na sportowo w ramach Mini Mini Kraków Run. W czwartek, 13 października, w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – organizatora tych wydarzeń – odbyła się konferencja prasowa przed biegowym weekendem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Trasa Półmaratonu
Trasa 5 km
Transport publiczny
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

ZIS Kraków: W dniu 16 października 2022 roku (niedziela) na drogach Miasta Krakowa odbędą się 8. Cracovia Półmaraton Królewski i rywalizacja na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. W związku z tymi wydarzeniami sportowymi wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego i w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Poniżej znajdują się kompleksowe informacje na ten temat.

MAPA, OPIS I ANIMACJA TRASY 8. CRACOVIA PÓŁMARATONU KRÓLEWSKIEGO

Start półmaratonu nastąpi o godz. 10:00 z ul. Lema (przed TAURON Areną Kraków), jednocześnie rozpocznie się rywalizacja na 5 km – Biegiem do Igrzysk.

MAPA I OPIS TRASY BIEGIEM DO IGRZYSK

Zamknięcia ulic lub ich odcinków w dniu 16.10.2022 r.:

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

TRASA
UTRUDNIENIA W RUCHU
INFORMATOR

Elita 
Fotorelacja 2019 (fot. Dorota i Wojciech Szota)
Strona zawodów

Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

21 fb cover widzimy sie

Monika Prendke: Już za chwileczkę, już za momencik spotkamy się na starcie 21. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. Zanim jednak to nastąpi, trzeba odebrać pakiet startowy. Pakiety będą wydawane w Biurze Zawodów, które w dniach 14 i 15 października mieścić się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Hala 3) przy ul. Głogowskiej 14.

Godziny pracy Biura Zawodów:
• 14.10.2022 (piątek) w godz. 10.00 – 20.00
• 15.10.2022 (sobota) w godz. 10.00 – 20.00
• W dniu biegu, 16 października, Biuro Zawodów będzie nieczynne!
W tym dniu skupiamy się na zadaniach w strefie startu, mety oraz trasie Maratonu.

Weryfikacja zawodników oraz odbiór pakietów odbywać się będzie na podstawie karty startowej, która znajduje się na profilu każdego zapisanego uczestnika (https://runner.marathon.poznan.pl/) lub dokumentu tożsamości. Z kartą startową w wersji papierowej lub elektronicznej należy przyjść po odbiór swojego pakietu startowego. Jeżeli ktoś nie może osobiście odebrać pakietu, wystarczy że przekaże kartę / skan / kserokopię osobie, która odbiera pakiet za niego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Elita 
Fotorelacja 2019 (fot. Dorota i Wojciech Szota)
Strona zawodów

Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

poznan 2022 konf1

Monika Prendke: Konferencja prasowa 21. Poznań Maratonu była okazją do przedstawienia elity tegorocznego biegu, który w niedzielę 16 października o godz. 9.00 wystartuje z ulicy Grunwaldzkiej w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród potencjalnych kandydatów do zwycięstwa jest triumfatorka Boston Marathonu z 2011 roku.

W konferencji prasowej wziął udział zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Jędrzej Solarski, który prezentując medal maratonu, przypomniał o Akcji Bollwerk, której 80-rocznica przypada w tym roku. Miejsce historycznego wydarzenia – dawny port rzeczny – znalazło się przy trasie tegorocznego biegu. Podczas konferencji nie mogło również zabraknąć wspomnienia o zmarłym w 2009 roku Macieju Frankiewiczu, pomysłodawcy i patronie poznańskiej imprezy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2021 / Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

zapisy krakow pol

ZIS Kraków: Przypominamy, że do 6 października (czwartek) włącznie można zgłaszać się drogą internetową do udziału w 8. Cracovia Półmaratonie Królewskim i rywalizacji na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”, które odbędą się 16 października, a także zapisywać dzieci do Mini Mini Kraków Run – czyli biegów dla najmłodszych zaplanowanych dzień wcześniej, 15 października. Są jeszcze miejsca na listach startowych, dostępne są również zawierające koszulkę techniczną marki ASICS pakiety startowe premium 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie

1 kobieta ABERA Demissie Ayantu 2
Maraton Warszawski: Dzisiaj, w niedzielę 25-go września 2022 roku odbyła się 44. edycja Maratonu Warszawskiego. Imprezie towarzyszyły Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz pierwszy w historii bieg towarzyszący na 10 kilometrów – Pekao S.A. Warszawska Dycha. Rewelacyjnie pobiegła Etiopka Demissie Ayantu Abera, pokonując królewski dystans 42 km 195 m w czasie 02:28:35 i bijąc rekord sprzed trzech lat o 29 sekund! Zwycięzcą został Kenijczyk Joseph Munywoki, który triumfował z czasem 02:10:07. Wśród kobiet na podium znalazły się również dwie Polki: wysoką formę potwierdziła Iwona Bernardelli, która zameldowała się jako druga (02:32:25), oraz trzecia zawodniczka – Ewa Jagielska, bijąc swój rekord życiowy (02:35:46). Najlepszy wśród Polaków Dariusz Nożyński zajął 8. miejsce z czasem 02:27:08.

Drugi na mecie 44. Maratonu Warszawskiego zameldował się Etiopczyk Danel Ashenik Deresez czasem 02:12:18, na trzecim miejscu uplasował się natomiast Kenijczyk Dickson Kiptoo, który pokonał trasę w stolicy w 02:12:50.Podium biegu pań uzupełniła kolejna PolkaEwa Jagielska, której czas wyniósł 02:35:46.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2021 / Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

5 tka kracow
ZIS Kraków: Już wkrótce w Krakowie będzie można poczuć przedsmak przyszłorocznych Igrzysk Europejskich. 16 października, wspólnie z 8. Cracovia Półmaratonem Królewskim, zorganizowana zostanie rywalizacja na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. Przyjmowanie zgłoszeń internetowych do udziału w tym wydarzeniu rozpocznie się 21 września.

W przyszłym roku Kraków i Małopolska będą areną zmagań najlepszych sportowców z Europy. 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana oficjalnie rozpoczną się Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. W imprezie weźmie udział około 7 tysięcy reprezentantów blisko 50 europejskich krajów, w różnych dyscyplinach sportu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2019 (fot. Dorota i Wojciech Szota)
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

medal 2022a

Monika Prendke: 21. Poznań Maraton startuje dokładnie za 30 dni. Biegacze wystartują z ulicy Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, a swoje zmagania zakończą na placu Świętego Marka na terenie MTP. Na mecie będą na nich czekały medale, które podczas tegorocznej edycji biegu upamiętniają 80 rocznicę Akcji Bollwerk.

- Rewers tegorocznego medalu poświęcamy bohaterom największej akcji dywersyjno-sabotażowej w Poznaniu. Biegacze na 30 kilometrze trasy maratonu będą również mijali pomnik Akcji Bollwerk. Oddajemy w ten sposób hołd ludziom, którzy w czasie wojny oddali życie za ojczyznę – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 21 Poznań Maratonu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

21pm phoenix

Monika Prendke: PHO3NIX Kids Maraton – pod takim szyldem w przeddzień 21. Poznań Maratonu spotkamy się na Placu Św. Marka z najmłodszymi biegaczami. Razem z nowym sponsorem tytularnym biegów dla dzieci – Fundacją PHO3NIX zapraszamy na fantastyczne biegowe święto.

Cieszę się że wspólnie z Poznań Maratonem będziemy mogli realizować szlachetną misję popularyzowania sportu wśród dzieci. Jesteśmy głęboko przekonani że sport jest integralnym elementem rozwoju młodego człowieka. Aktywność sportowa może być remedium na wiele problemów współczesnej młodzieży. W Maratonie znajdujemy partnera, który nie tylko podziela nasze przekonania o rozwijającej funkcji sportu, ale gotowy jest by wspólnie służyć kolejnemu pokoleniu, chcącemu rozwijać swe sportowe pasje – mówi Wojciech Kruczyński.

PHO3NIX Kids Maraton to biegowa impreza dla dzieci w wieku do 12 lat. Młodzi zawodnicy, kończąc swoje zmagania, będą mieli okazję przebiec przez metę przygotowaną dla uczestników niedzielnego maratonu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2021 / Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

trening lisowska3

ZIS Kraków: Niemal 150 osób uczestniczyło w sobotnim treningu ,,Biegaj w Krakowie!”, wpisującym się w miejską kampanię „Kraków w formie”. Gościem specjalnym była tegoroczna mistrzyni Europy w maratonie – Aleksandra Lisowska!

Pierwszy wrześniowy trening przed 8. Cracovia Półmaratonem Królewskim cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Biegacze mieli niepowtarzalną okazję do spotkania ze swoją idolką – Aleksandrą Lisowską, która w sierpniu tego roku zdobyła tytuł mistrzyni Europy w maratonie. Był czas na zdjęcia, rozmowy, autografy, a przede wszystkim na wspólny trening. Nasza mistrzyni poprowadziła rozgrzewkę, dzieliła się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

minimini krakow

ZIS Kraków: 15 października odbędzie się Mini Mini Kraków Run! Już dziś, z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, zapraszamy wszystkie dzieciaki na start. Mali biegacze będą mieli swoje święto na dzień przed 8. Cracovia Półmaratonem Królewskim i ruszą, tak jak półmaratończycy, z okolic TAURON Areny Kraków. Kto wie, może za kilka lat spróbują swoich sił i na tym dystansie. Na miesiąc przed wydarzeniem (15 września) rozpocznie się przyjmowanie internetowych zgłoszeń do biegu.

Chcemy zarażać dzieci i młodzież miłością do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Dlatego do udziału we wspólnej zabawie na sportowo zapraszamy dzieci już od 3 roku życia. Każdy z zawodników, który ukończy bieg, otrzyma upominki ufundowane przez Organizatora i Sponsorów oraz pamiątkowy medal. Mamy nadzieję, że będzie on motywacją do kolejnych startów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2021 / Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

aleksandra lisowska
Zis Kraków: Na niewiele ponad miesiąc przed 8. Cracovia Półmaratonem Królewskim, sponsor techniczny wydarzenia, marka ASICS, przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Sklepem Biegacza, zaprasza na specjalny trening w ramach kampanii „Biegaj w Krakowie”, podczas którego gościem specjalnym będzie tegoroczna mistrzyni Europy w maratonie, Aleksandra Lisowska! Trening odbędzie się w sobotę, 3 września, a zbiórka będzie mieć miejsce już tradycyjnie pod Sklepem Biegacza!

Już 16 października br. Kraków ponownie stanie się stolicą polskiego półmaratonu. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów biegania, tym bardziej że sport i aktywność fizyczna wpływają nie tylko na poprawę zdrowia i kondycji, ale także pozytywnie oddziałują na formę psychiczną. Cracovia Półmaraton Królewski to jedno z największych wydarzeń biegowych w kraju. Wyjątkowa trasa prowadzi wśród najważniejszych zabytków oraz malowniczych uliczek Krakowa. Bieg jest organizowany od 2014 roku, a jego niewątpliwą atrakcją jest meta zlokalizowana w TAURON Arenie Kraków.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2021 / Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

Mapa statyczna 8. Cracovia Półmaraton Królewski male1
ZIS Kraków: Do 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego pozostało niespełna 50 dni. Na liście startowej wydarzenia mamy już ponad 4300 zawodników! Prezentujemy trasę, z którą 16 października zmierzą się biegacze.

Trasa 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, podobnie jak trasa Cracovia Maraton, prowadzi #zhistoriąwtle wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Dodatkową atrakcją jest meta na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków, gdzie biegacze będą finiszować w blasku świateł. Start nastąpi z ul. Stanisława Lema – przed największą halą widowiskowo-sportową w Polsce, która ponownie będzie bazą imprezy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja z uroczystości pogrzebowych Kazimierza Zimnego
Strona Maratonu "Solidarności"
Dział poświęcony imprezie  

kazimierz zimny pogrzeb 2022 11
Maraton "Solidarności", organizator: W dniu 6 lipca 2021 roku w Gdańsku na Cmentarzu Łostowickim odbyła się ceremonia pożegnania Kazimierza Zimnego, znakomitego olimpijczyka, trenera, wychowawcy młodzieży, wspaniałego organizatora, przyjaciela. Pogrzeb był godny człowieka wielkiego formatu jakim był Kazimierz. Ceremonię Mszy Świętej i ostatnie pożegnanie poprowadził kapelan polskich olimpijczyków ksiądz Edward Pleń. Nie zabrakło pocztów sztandarowych NSZZ Solidarność i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trumnę okrywała flaga Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nie zabrakło przyjaciół, współpracowników, biegaczy, uczestników Maratonu "Solidarności", a także łez i wzruszających pożegnań.

Przemowy wygłosili miedzy innymi: Przewodniczący Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność - Krzysztofowi Dośla, Wiceprezes PKOL Mieczysław Nowicki, wiceprezydent miasta Tczewa - Adam Urban, Prezes Stowarzyszenia "Biegający Tczew" - Marek Moszyński, wiceprezydent miasta Gdańsk - Piotr Borawski, przedstawiciel Uniwersytetu Gdańskiego z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, członkowie rodziny i przyjaciele.

15 sierpnia 2022 roku miała odbyć się kolejna edycja Maratonu "Solidarności". Dwa lata czekaliśmy na ten czas, kiedy spotkamy się na ulicach Trójmiasta, kiedy to On, Dyrektor Maratonu "Solidarności" Kazimierz Zimny, zaraportuje dyspozycję: "Gotowi do startu!", a na mecie przywita biegaczy sam Neptun! Dwa lata przetrwaliśmy z Wami biegając w wirtualnych edycjach, pokazując przywiązanie do tradycji, maratońskich wartości, pamiętając o ważnych wydarzeniach, które upamiętnialiśmy biegając w tym właśnie biegu, każdego roku w dniu 15 sierpnia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy  
Fotorelacja 2021 / Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

cpk koszulka1
Organizator 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego zaprezentował oficjalną koszulkę. Sponsorem jest firma ASICS, a koszulka jest zrobiona w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Ciekawi jesteśmy Waszych opinii :) 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2019 (fot. Dorota i Wojciech Szota)  
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

21pm trasa mala
Posir Poznań: Nadszedł długo wyczekiwany moment. Po trzech latach przerwy rywalizacja na królewskim dystansie wraca do stolicy Wielkopolski. Dziś ogłaszamy trasę 21. Poznań Maratonu, im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się 16 października 2022r. W tym roku postanowiliśmy sprawić biegaczom miłą niespodziankę i zmienić trasę na szybszą oraz bardziej płaską lecz wciąż mającą długość 42,195km. :)

Wszystkim biegaczom, życzymy powodzenia w przygotowaniach do startu w Maratonie. Widzimy się na mecie z nowymi życiówkami! :)

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Fotorelacja 2019 (fot. Dorota i Wojciech Szota)  
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

jubileusz 20poznan 2019 76 33792 1200 800 100

Monika Prendke: Na tę chwilę czekaliśmy prawie trzy lata. Przez Poznań po długiej przerwie przebiegną fani królewskiego dystansu. Zapisy na 21. Poznań Maraton wystartowały dziś, a 16 października zawodnicy wyruszą na trasę!

Wiemy, że zawodnicy stęsknili się za maratonem w Poznaniu, a my stęskniliśmy się za nimi – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 21. Poznań Maratonu. - Na wszystkich chętnych do startu ulicami naszego miasta czeka 5 tysięcy pakietów startowych. Liczymy na to, że rozejdą się wszystkie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2021 / Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

cracovia polmaraton 2021 5Fot. Wojciech Szota

ZIS Kraków: 22 czerwca rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 16 października 2022 roku. W biegu ze startem z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków i metą na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce będzie mogło wziąć udział 7000 osób.

Magiczny finisz w blasku świateł w przyciemnionej TAURON Arenie Kraków to nie lada gratka i zastrzyk endorfin dla każdego biegacza. A do tego po drodze pokonuje malowniczą trasę, prowadzącą przez wiele pięknych miejsc w Krakowie, zarówno tych zabytkowych, jak i ukazujących nowoczesną infrastrukturę europejskiej metropolii. Największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce po raz kolejny będzie też bazą imprezy – tam zlokalizowane zostaną biuro zawodów, szatnie i depozyt. Nie zabraknie również targów expo.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

FOTORELACJA 2021
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

cpk zapisy

ZIS Kraków: Przypominamy, że już 22 czerwca, w samo południe, ruszają zapisy do 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Bieg wystartuje o godzinie 10:00 w niedzielę 16 października. Malownicza trasa prowadząca przez najpiękniejsze miejsca w Krakowie, zakończona metą w TAURON Arenie Kraków, przyciąga regularnie tysiące biegaczy nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. W poprzedniej edycji biegu uczestniczyli reprezentanci 28 krajów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Galeria - cz. 1
Galeria - cz. 2
Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości
 

wroclaw pol 2022 start

W sobotni wieczór,  po trzech latach przerwy wystartowała ósma edycja Nocnego Wrocław Półmaratonu. Warunki do biegania były wczoraj wyjątkowo trudne. Upalny dzień, brak wiatru i duchota spowodowały, że zdarzały się omdlenia. Bieg ukończyło 7732 zawodników. Zwyciężył Patryk Kozłowski z wynikiem 1:05:16, drugi był Artur Olejarz z czasem 1:06:27, trzeci Nikodem Dworczak z rezultatem 1:06:35. 

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Zmiana organizacji ruchu - przejazdy 
Trasa
Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości
 
 nocny wroclawski pol 2019

Już tylko 9 dni dzieli nas od startu 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.  Warto przygotować się do niego nie tylko fizycznie, ale także zaplanować odbiór pakietu, dojazd i przypomnieć sobie najważniejsze informacje z regulaminu.

Na uczestników biegu czeka wiele atrakcji. Jedną z nich będzie specjalne podświetlenie wielu ciekawych architektonicznych perełek Wrocławia, koło których przebiega trasa półmaratonu. Zwróćcie zatem na nie szczególną uwagę. Wśród najważniejszych wymienione zostały obiekty takie jak: Wieża zegarowa Stadionu Olimpijskiego, Pergola i Hala Stulecia,  Most Grunwaldzki, Dworzec PKP,  Wieża ciśnień, Teatr Capitol, Ostrów Tumski i Most Zwierzyniecki. Dodatkowo zaplanowano 7 punktów muzycznych z muzyką rockową by dopingowały Was do walki o jak najlepsze wyniki :).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

FOTORELACJA
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

polmaraton cracovia 2022 plakat

ZIS Kraków - organizator: Za nami bardzo udany 19. Cracovia Maraton, ale to nie koniec wielkiego biegania w tym roku w Krakowie. Tegoroczna jesień zapowiada się bowiem fantastycznie. Na horyzoncie widać kolejne ważne wydarzenie: 8. Cracovia Półmaraton Królewski, do którego w południe 22 czerwca ruszą zapisy! Odbywający się jesienią 8. Cracovia Półmaraton Królewski ma największą frekwencję pośród wszystkich krakowskich biegów. Malownicza trasa prowadząca przez najpiękniejsze krakowskie miejsca, zakończona metą w TAURON Arenie Kraków, przyciąga regularnie tysiące biegaczy nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w biegu będzie mogło wziąć udział 7000 osób. Liczymy, że tego dnia będziecie z nami.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Podkategorie