Maratony Polskie

Fotorelacja z uroczystości pogrzebowych Kazimierza Zimnego
Strona Maratonu "Solidarności"
Dział poświęcony imprezie  

kazimierz zimny pogrzeb 2022 11
Maraton "Solidarności", organizator: W dniu 6 lipca 2021 roku w Gdańsku na Cmentarzu Łostowickim odbyła się ceremonia pożegnania Kazimierza Zimnego, znakomitego olimpijczyka, trenera, wychowawcy młodzieży, wspaniałego organizatora, przyjaciela. Pogrzeb był godny człowieka wielkiego formatu jakim był Kazimierz. Ceremonię Mszy Świętej i ostatnie pożegnanie poprowadził kapelan polskich olimpijczyków ksiądz Edward Pleń. Nie zabrakło pocztów sztandarowych NSZZ Solidarność i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trumnę okrywała flaga Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nie zabrakło przyjaciół, współpracowników, biegaczy, uczestników Maratonu "Solidarności", a także łez i wzruszających pożegnań.

Przemowy wygłosili miedzy innymi: Przewodniczący Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność - Krzysztofowi Dośla, Wiceprezes PKOL Mieczysław Nowicki, wiceprezydent miasta Tczewa - Adam Urban, Prezes Stowarzyszenia "Biegający Tczew" - Marek Moszyński, wiceprezydent miasta Gdańsk - Piotr Borawski, przedstawiciel Uniwersytetu Gdańskiego z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, członkowie rodziny i przyjaciele.

15 sierpnia 2022 roku miała odbyć się kolejna edycja Maratonu "Solidarności". Dwa lata czekaliśmy na ten czas, kiedy spotkamy się na ulicach Trójmiasta, kiedy to On, Dyrektor Maratonu "Solidarności" Kazimierz Zimny, zaraportuje dyspozycję: "Gotowi do startu!", a na mecie przywita biegaczy sam Neptun! Dwa lata przetrwaliśmy z Wami biegając w wirtualnych edycjach, pokazując przywiązanie do tradycji, maratońskich wartości, pamiętając o ważnych wydarzeniach, które upamiętnialiśmy biegając w tym właśnie biegu, każdego roku w dniu 15 sierpnia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy  
Fotorelacja 2021 / Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

cpk koszulka1
Organizator 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego zaprezentował oficjalną koszulkę. Sponsorem jest firma ASICS, a koszulka jest zrobiona w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Ciekawi jesteśmy Waszych opinii :) 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2019 (fot. Dorota i Wojciech Szota)  
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

21pm trasa mala
Posir Poznań: Nadszedł długo wyczekiwany moment. Po trzech latach przerwy rywalizacja na królewskim dystansie wraca do stolicy Wielkopolski. Dziś ogłaszamy trasę 21. Poznań Maratonu, im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się 16 października 2022r. W tym roku postanowiliśmy sprawić biegaczom miłą niespodziankę i zmienić trasę na szybszą oraz bardziej płaską lecz wciąż mającą długość 42,195km. :)

Wszystkim biegaczom, życzymy powodzenia w przygotowaniach do startu w Maratonie. Widzimy się na mecie z nowymi życiówkami! :)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2019 (fot. Dorota i Wojciech Szota)  
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

jubileusz 20poznan 2019 76 33792 1200 800 100

Monika Prendke: Na tę chwilę czekaliśmy prawie trzy lata. Przez Poznań po długiej przerwie przebiegną fani królewskiego dystansu. Zapisy na 21. Poznań Maraton wystartowały dziś, a 16 października zawodnicy wyruszą na trasę!

Wiemy, że zawodnicy stęsknili się za maratonem w Poznaniu, a my stęskniliśmy się za nimi – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 21. Poznań Maratonu. - Na wszystkich chętnych do startu ulicami naszego miasta czeka 5 tysięcy pakietów startowych. Liczymy na to, że rozejdą się wszystkie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2021 / Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

cracovia polmaraton 2021 5Fot. Wojciech Szota

ZIS Kraków: 22 czerwca rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 16 października 2022 roku. W biegu ze startem z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków i metą na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce będzie mogło wziąć udział 7000 osób.

Magiczny finisz w blasku świateł w przyciemnionej TAURON Arenie Kraków to nie lada gratka i zastrzyk endorfin dla każdego biegacza. A do tego po drodze pokonuje malowniczą trasę, prowadzącą przez wiele pięknych miejsc w Krakowie, zarówno tych zabytkowych, jak i ukazujących nowoczesną infrastrukturę europejskiej metropolii. Największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce po raz kolejny będzie też bazą imprezy – tam zlokalizowane zostaną biuro zawodów, szatnie i depozyt. Nie zabraknie również targów expo.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

FOTORELACJA 2021
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

cpk zapisy

ZIS Kraków: Przypominamy, że już 22 czerwca, w samo południe, ruszają zapisy do 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Bieg wystartuje o godzinie 10:00 w niedzielę 16 października. Malownicza trasa prowadząca przez najpiękniejsze miejsca w Krakowie, zakończona metą w TAURON Arenie Kraków, przyciąga regularnie tysiące biegaczy nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. W poprzedniej edycji biegu uczestniczyli reprezentanci 28 krajów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Galeria - cz. 1
Galeria - cz. 2
Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości
 

wroclaw pol 2022 start

W sobotni wieczór,  po trzech latach przerwy wystartowała ósma edycja Nocnego Wrocław Półmaratonu. Warunki do biegania były wczoraj wyjątkowo trudne. Upalny dzień, brak wiatru i duchota spowodowały, że zdarzały się omdlenia. Bieg ukończyło 7732 zawodników. Zwyciężył Patryk Kozłowski z wynikiem 1:05:16, drugi był Artur Olejarz z czasem 1:06:27, trzeci Nikodem Dworczak z rezultatem 1:06:35. 

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Zmiana organizacji ruchu - przejazdy 
Trasa
Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości
 
 nocny wroclawski pol 2019

Już tylko 9 dni dzieli nas od startu 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.  Warto przygotować się do niego nie tylko fizycznie, ale także zaplanować odbiór pakietu, dojazd i przypomnieć sobie najważniejsze informacje z regulaminu.

Na uczestników biegu czeka wiele atrakcji. Jedną z nich będzie specjalne podświetlenie wielu ciekawych architektonicznych perełek Wrocławia, koło których przebiega trasa półmaratonu. Zwróćcie zatem na nie szczególną uwagę. Wśród najważniejszych wymienione zostały obiekty takie jak: Wieża zegarowa Stadionu Olimpijskiego, Pergola i Hala Stulecia,  Most Grunwaldzki, Dworzec PKP,  Wieża ciśnień, Teatr Capitol, Ostrów Tumski i Most Zwierzyniecki. Dodatkowo zaplanowano 7 punktów muzycznych z muzyką rockową by dopingowały Was do walki o jak najlepsze wyniki :).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

FOTORELACJA
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

polmaraton cracovia 2022 plakat

ZIS Kraków - organizator: Za nami bardzo udany 19. Cracovia Maraton, ale to nie koniec wielkiego biegania w tym roku w Krakowie. Tegoroczna jesień zapowiada się bowiem fantastycznie. Na horyzoncie widać kolejne ważne wydarzenie: 8. Cracovia Półmaraton Królewski, do którego w południe 22 czerwca ruszą zapisy! Odbywający się jesienią 8. Cracovia Półmaraton Królewski ma największą frekwencję pośród wszystkich krakowskich biegów. Malownicza trasa prowadząca przez najpiękniejsze krakowskie miejsca, zakończona metą w TAURON Arenie Kraków, przyciąga regularnie tysiące biegaczy nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w biegu będzie mogło wziąć udział 7000 osób. Liczymy, że tego dnia będziecie z nami.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

medale wroclaw
Organizatorzy 8. Nocnego Wrocław Półmaratonu zaprezentowali koszulki i medale, jakie w pakietach startowych znajdą zawodnicy, którzy wystartują we Wrocławiu 18 czerwca 2022 roku. Pomysł na koszulki jak możemy przeczytać na facebooku imprezy: "Ma być kolorowo i wesoło!". Równie kolorowo ma się dziać na koszulkach Biegu Rodzinnego. Medale obu biegów na rewersie będą miały kontur mapy Ukrainy wraz z hasztagiem "Pomoc dla Ukrainy", co jest wyrazem wsparcia kraju objetego wojną. Na awersie nie zabraknie oczywiście tradycjnego wrocławskiego krasnala! Medal biegu głównego i biegu rodzinnego będzie miał nieco inną grafikę co poniżej prezentujemy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

ZIS Kraków: Zapraszamy do obejrzenia oficjalnego wideoreportażu z 19. Cracovia Maraton, który po blisko trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa powrócił na ulice stolicy Małopolski 24 kwietnia 2022 roku. W przeddzień rywalizacji na królewskim dystansie 42 km i 195 m odbyły się Bieg Nocny na 10 km, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Cracovia Maraton na Rolkach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

trasa polmaraton wroclaw

18 czerwca 2022 r., na starcie wrocławskiego półmaratonu stanie 12 000 osób! Będzie to prawdopodobnie największa w tym roku impreza biegowa. Na ten moment biegacze czekali 3 lata! Start biegu zaplanowany jest tradycyjnie w godzinach wieczornych - o godz. 21:30. Biegacze wystartują i zakończą bieg na płycie Stadionu Olimpijskiego.

Dystans półmaratonu pokonają ulicami Wrocławia, a niespotykaną dotąd nowością będzie przebiegniecie przez sam środek słynnej Hali Stulecia wzniesionej w latach 1911–1913! Ta niespodzianka pojawi się dopiero na 18 km trasy. Tuż przed tą atrakcją, na 17 km biegacze pobiegną przez historyczny, ponad stuletni Most Zwierzyniecki, który znajduje się w sąsiedztwie Ogrodu Zoologicznego - od niego wywodzi się współczesna nazwa mostu, który w tej formie powstał w 1901 roku. Następnie zawodnicy przebiegną obok słynnej Iglicy Wrocławskiej, pięknie oświetlonej w porze nocnej.

Napisz komentarz (13 Komentarzy)

FOTORELACJA 
Strona zawodów 
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

SIMIYU LYDIASIMIYU LYDIA (KEN) na mecie półmaratonu w Poznaniu 2022 - fot. Dorota Szota 

Monika Prendke: Informujemy, że w dniu 26.04.2022 r. nastąpiło otwarcie dokumentacji badań antydopingowych przeprowadzonych podczas 14. PKO Poznań Półmaratonu.

Wyniki badań próbki A należącej do SIMIYU LYDIA (KEN), która na mecie półmaratonu zameldowała się jako druga zawodniczka, wykazały obecność środków dopingowych zabronionych zgodnie z obowiązującą „Listą Zabronioną WADA”. Zawodniczka zrezygnowała z prawa do badania próbki B. Tym samym wynik badania próbki A został uznany za ważny, a Organizator – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji dyskwalifikuje zawodniczkę, na którą został również nałożony zakaz startu w biegach organizowanych przez POSiR – Poznań Maraton i Poznań Półmaraton na okres 2 lat. Powyższa decyzja jest nieodwołalna.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Fotorelacja
Galeria 

Strona imprezy 

rolki 2022 1

ZIS: W 15. edycji Cracovia Maraton na Rolkach, która rozpoczęła długo wyczekiwany weekend maratoński w Krakowie, triumfowali wielokrotni mistrzowie Polski – Paweł Ciężki z Krakowa (Rollerblade) i Aleksandra Glamkowska ze Szczytnej (UKS Orlica Duszniki-Zdrój). Obydwoje osiągnęli znakomite czasy – odpowiednio 1:10:04 i 1:17:49.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki 
Fotorelacja (cz. 1)
Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

gladki 2022

23 kwietnia 2022 r., o godz. 12.30, odbyła się jubileuszowa - 15-ta edycja Mini Cracovia Maratonu im. Piotra Gładkiego. Bieg poświęcony jest pamięci triumfatora IV edycji krakowskiego maratonu, który jako pierwszy Polak (i jedyny dotychczas) wygrał Cracovia Maraton. Kolejnej szansy Piotr Gładki już nie miał, ponieważ dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym. Był zawodnikiem z którym wiązano wielkie, sportowe nadzieje.

Trasa Mini Cracovia Maratonu miała długość 4,2 km. Należało ją pokonać w czasie do 45 minut. W biegu mogły wystartować osoby, które najpóźniej w dniu imprezy ukończyły 13 lat. Start i meta usytuowane były na Krakowskich Błoniach. W tegorocznej edycji wystartowało ok. 500 uczestników - większość w żółtych koszulkach - co już stało się tradycją :)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki 
Fotorelacja (cz.1)
Galeria (cz.2)
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

bieg nocny 2022 4

23 kwietnia 2022 w ramach 19. Cracovia Maraton odbyło się szereg imprez towarzyszących. Jedną z nich był niesamowity Bieg Nocny na 10 km. Zawodnicy wystartowali punktualnie o godzinie 21:30, po gorącej rozgrzewce i wysłuchaniu z głośników minutowego odgłosu bijącego serca. Wyruszyli pokonać 10 km na wyjątkowej trasie, podziwiając nocne uroki okolic Starego Miasta i bulwarów nad Wisłą. Wielu biegaczy przyjechało nie tylko z całej Polski ale i z innych krajów, żeby wziąć udział w tej unikalnej imprezie i doświadczyć jej atmosfery. W sobotni wieczór w samym sercu krakowskiego rynku, obok Sukiennic, mnóstwo było świateł ze stroboskopów, dużo dynamicznej muzyki i wspaniała biegowa energia! 

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Wyniki
Krótka fotorelacja 
Galeria cz. 1 / Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3 / Galeria cz. 4 / Galeria cz. 5
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

cracovia fotorelacja 2022 2

24 kwietnia 2022 roku odbyła się długo wyczekiwana 19. edycja Cracovia Maraton ze startem i metą na Rynku Głównym. Bieg powrócił na ulice stolicy Małopolski po blisko trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa.

Niedzielny poranek przywitał organizatorów i zawodników ponurą, deszczową i chłodną aurą. Dyrektor maratonu Krzysztof Kowal z optymizmem zapowiadał jednak od rana, że na mecie zaświeci słońce. Tak też się stało. Trochę po godzinie dwunastej w Krakowie zaświeciło słońce. Niestety sporą cześć trasy zawodnicy pokonywali w siąpiącym deszczu... choć byli tacy, którym taka aura odpowiadała.  Ponadto kibice na trasie nie pozwolili by było smutno. Trzy tysiące biegaczy tworzyło piękną kolorową wstęgę, a kibice i zespoły muzyczne dopingowały ze wszystkich sił. To było prawdziwe święto biegania.

Trasa maratonu jak zawsze była bardzo ciekawa i urozmaicona bieganiem wzdłuż Wisły,  z widokiem na majestatyczny Wawel. Start i meta zlokalizowane na krakowskim rynku powodują, że jest to jeden z najpiękniejszych maratonów w Polsce.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

konf cracovia 2022 13

ZIS Kraków: W niedzielę, 24 kwietnia 2022 roku – po trzech latach od poprzedniej edycji imprezy w 2019 roku – odbędzie się 19. Cracovia Maraton. Pandemia koronawirusa sprawiła, że z organizacją najważniejszego wydarzenia biegowego w Krakowie w tradycyjnej formule trzeba było poczekać aż do tego roku. Dzień wcześniej, w sobotę, 23 kwietnia 2022 roku odbędą się Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego i Bieg Nocny na 10 km. W czwartek, 21 kwietnia 2022 roku w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie zorganizowana została konferencja prasowa, podczas której mówiono o nadchodzącym święcie biegania w stolicy Małopolski.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

FOTORELACJA 
Strona zawodów 
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

Serdecznie zapraszamy do oglądania relacji filmowej z 14-ej edycji Poznańskiego Półmaratonu! Przeżyjmy to jeszcze raz :) 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy

debno
W niedzielę 10.04.2022 odbyła się 48. edycja Maratonu Dębno. W ramach imprezy rozegrane zostały 42. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet i 92. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie.  Zawodnikom przyszło się ścigać w trudnych warunkach pogodowych, walczyli z wiatrem, deszczem, a nawet gradobiciem.

Zwycięzcą maratonu został Kenijczyk, Cosmas Mutuku Kyeva z wynikiem 2:16:37, drugie miejsce zajął zawodnik z Ukrainy - Mevsha Mykola z rezultatem 2:17:49. Trzecie miejsce wywalczył zawodnik Zawiszy Bydgoszcz Błażej Brzeziński, z czasem 2:18:11. Tym samym został mistrzem Polski mężczyzn w maratonie. Warto zauważyć, że jest to już jego drugi mistrzowski tytuł na królewskim dystansie. Poprzednio złoto zdobył w 2011 roku, wtedy z wynikiem 2:14:16. Dzisiejszy start potraktował raczej treningowo, tym bardziej należą się gratulacje za wynik. Srebrny medal zdobył Emil Dobrowolski, który osłabł w drugiej części dystansu i ostatecznie przybiegł z czasem 2:19:52. Na trzecim stopniu podium stanął Damian Świerdzewski - 2:19:56.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki 
FOTORELACJA (cz.1)
Galeria cz. 2, Galeria cz. 3, Galeria cz. 4 / Galeria cz. 5 (fot. Thomas Krysiak)
Strona zawodów 
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

POZNAN POL 2022 1

Monika Prendke: Zawodnik z Etiopii po fantastycznym samotnym finiszu przekroczył jako pierwszy linię mety z czasem 1:00:49. Abate powrócił na trasę 14. PKO Poznań Półmaratonu po 3 letniej przerwie. W ostatnim swoim starcie w Poznaniu również stawał na najwyższym miejscu podium. Tym razem poznańska trasa sprzyjała mu na tyle, że zdołał poprawić swój rekord życiowy.

Znakomity wynik osiągnęła także pierwsza wśród kobiet Ugandyjka Marcyline Chelangat (1:09:23). Jest on zaledwie pięć sekund gorszy od rekordu trasy. Podium w całości należało dziś do zawodników i zawodniczek z Afryki. Izabela Paszkiewicz – najlepsza z Polek – zameldowała się na mecie piąta (01:11:18), a pierwszy z Polaków Krystian Zalewski ukończył bieg z ósmym czasem (01:03:12).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

mapa krakow maraton1

ZIS Kraków: Przedstawiamy trasę 19. Cracovia Maraton, który zostanie zorganizowany 24 kwietnia 2022 roku. Po raz kolejny rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty. Jak ma to miejsce nieprzerwanie od 2014 roku, start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków stolicy Małopolski.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2019
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

Mapa statyczna Bieg Nocny 2022 wektor

ZIS Kraków: Prezentujemy trasę Biegu Nocnego na 10 km, który odbędzie się 23 kwietnia 2022 roku – w wieczór poprzedzający 19. Cracovia Maraton. O godz. 21:30 zawodnicy biorący udział w siódmej edycji imprezy po raz trzeci z rzędu wystartują i zafiniszują tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym!

Przebieg trasy umożliwia zwiedzanie przez bieganie w nocnej scenerii Krakowa. Widok oświetlonych zabytków i uliczek Starego Miasta z perspektywy biegacza to niepowtarzalne doznanie, o czym zgodnie zaświadczają zawodnicy mający za sobą udział w tej imprezie. Uczestnicy biegu mogą też liczyć na doping w centrum miasta tętniącym życiem również wieczorową porą.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Utrudnienia w ruchu - Poznań Półmaraton
Elektroniczny informator dla startujących
Strona zawodów 
Relacja 2021
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

poznan polmaraton 2021 137
Monika Prendke: Już od piątku Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w sportowe miasteczko, goszcząc na swoich terenach biegaczy – uczestników 14. PKO Poznań Półmaratonu, a także wystawców i zwiedzających targi Poznań Run Expo. Będzie to weekend pełen sportowych emocji i atrakcji.

Start 14. PKO Poznań Półmaratonu już w najbliższą niedzielę. Na liście startowej znajduje się już ponad 6500 biegaczy. Od piątku 1 kwietnia wszyscy zawodnicy będą mogli poczuć przedsmak sportowej atmosfery odbierając swoje pakiety startowe. Biuro Zawodów umiejscowione w hali nr 3 będzie dla nich dostępne w piątek i sobotę od godziny 10.00 do godziny 20.00. Uczestnicy mogą odbierać pakiety startowe osobiście lub za pośrednictwem innych osób, na podstawie karty startowej (wystarczy jej skan lub screean na telefonie), która dostępna jest na indywidualnym koncie każdego biegacza.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki - półmaraton / Wyniki - 5 km
FOTORELACJA (fot. Dorota Szota)
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie

polmaraton warszawski 2022 79

Magda Skrocka-Kołodziejska: Niedziela 27 marca należała do biegaczy! Łącznie blisko 10 000 uczestników wzięło udział w Warszawskim Półmaratonie Pokoju (16. Półmaraton Warszawski) oraz New Balance Biegu na Piątkę. Padły dwa rekordy imprezy, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet! Triumfatorem wśród panów został Emanuel Giniki GISAMODA z Tanzanii, pokonując dystans 21km 97m w 01:00:30, poprawiając po ośmiu latach rekord Półmaratonu Warszawskiego o 18 sekund! W gronie pań triumfowała Etiopka Tiruye Mesfin AMAN z czasem 01:08:55. To z kolei wynik lepszy od rekordu z 2014 roku o 11 sekund. Podczas trwania imprezy prowadzone były zbiórki m.in. na osierocone dzieci z dotkniętej wojną Ukrainy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Faworyci 14.PKO Poznań Półmaratonu
Utrudnienia w ruchu - Poznań Półmaraton

Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

press 1

Monika Prendke: Reprezentanci 25 państw wezmą udział w 14. PKO Poznań Półmaratonie. Na starcie w niedzielę 3 kwietnia nie zabraknie zawodników z rekordami życiowymi poniżej jednej godziny. W stawce będą się liczyć Norweg Sondre Moen oraz, jak co roku, silne ekipy Etiopczyków i Kenijczyków. Kolejną próbę pobicia rekordu Polski zapowiedział jego aktualny posiadacz Krystian Zalewski. Faworytów organizatorzy biegu przedstawili w poniedziałek 28 marca na konferencji prasowej w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Stając na starcie półmaratonu zawsze zakłada się pobicie rekordu życiowego. W moim przypadku jest to także rekord Polski – mówił podczas konferencji prasowej Krystian Zalewski. - Jeżeli będzie szansa pokusić się o zwycięstwo, to na pewno nie będę się zastanawiał – dodał.

Krystian Zalewski podkreślił, że szybka poznańska trasa sprzyja uzyskiwaniu dobrych rezultatów i przyciąga do stolicy Wielkopolski znakomitych biegaczy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Podkategorie