Wyniki nieoficjalne

Fotorelacja (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)

Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie

Zwycięzcą 38. PZU Maratonu Warszawskiego po raz kolejny został Omullo Ezekial, który dystans 42 km 195 m pokonał w czasie 02:08:55 poprawiając swój ubiegłoroczny wynik o 24  sekundy. Na podium stanęli także: Chebii Douglas Kipsanai z czasem 02:11:26 oraz Kimwetich Dominic Kangor, który trasę maratonu pokonał w 02:11:49.

Zwycięzca 38. PZU Maratonu Warszawskiego Omullo Ezekial osiągnął drugi najlepszy czas w historii Maratonu Warszawskiego! W pierwszej dziesiątce biegaczy znalazło się aż trzech Polaków!

Najszybszą kobietą 38. PZU Maratonu została Kibiwott Gladys (Bahrajn), która na metę dotarła w czasie 02:36:34. Zaraz za nią na podium znalazły się Wubishet Tizita Niguse (Etiopia) z czasem 02:37:31 oraz MuiaJane Mwikali (Kenia) z czasem 02:39:11.

Pierwszą Polką, która przekroczyła linię mety była Anna Szyszka z czasem 02:50:18. W pierwszej dziesiątce kobiet znalazły się 3 Polki. Maraton ukończyło 5924, około 600 zawodników mniej niż przed rokiem.

Na pewno dobrym wynikom sprzyjała fantastyczna pogoda. Było ciepło, ale nie gorąco. Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Jesteśmy ciekawi jak Wam się podobała nowa trasa? Podzielcie się znami Waszymi opiniami :) Piszcie czy padły nowe życiówki!