Fundacja "Maraton Warszawski": Pierwszym etapem na biegowej drodze będzie marcowy półmaraton. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzięki współpracy z firmą TIMEX gościem specjalnym 4. Carrefour Półmaratonu Warszawskiego będzie sam Jeff Galloway - wybitny amerykański ekspert w zakresu treningu amatorów. Przygotował on specjalny program treningowy dla wszystkich tych, którzy chcą po raz pierwszy wystartować w biegu półmaratońskim. Program ten jest już dostępny na naszej stronie. Jeff Galloway będzie przez cały czas trwania przygotowań dzielił się swoimi radami i spostrzeżeniami z zakresu treningu, zaś 29 marca pobiegnie na czele grupy debiutantów, która będzie pokonywać dystans jego słynną metodą run-walk-run.


Na brak trenerskich porad nie będą też narzekać bardziej zaawansowani biegacze. Współpracujący z Fundacją „Maraton Warszawski" znakomity południowoafrykanski trener Norrie Williamson opracował trening dla wszystkich, którzy chcą 29 marca poprawić swoje osiągnięcia na dystansie 21 km. Uwaga! Pierwszy trening Norrie zaplanował już w Sylwestra. Nie ma na co czekać!
Pobierz program treningowy Norriego Williamsona

Zależy nam szczególnie na tym, aby w tegorocznym biegu wzięła udział jak największa liczba kobiet. Dlatego właśnie dla nich uruchamiamy specjalną akcję, w ramach której będziemy przygotowywać kilka przedstawicielek płci pięknej do debiutu w półmaratonie. Postępy pań będzie można śledzić na naszej stronie internetowej. Początek akcji kobiecej już 12 stycznia. Zapraszamy!

Mamy nadzieję, że w nadchodzącym 2009 roku czeka nas wszystkich wiele radosnych spotkań podczas biegowych imprez - także tych organizowanych przez Fundację.
Korzystając z tej okazji chcemy przedstawić kalendarz naszych biegów w Nowym Roku:

28 marca - Sztafeta 5x5
29 marca - 4. Carrefour Półmaraton Warszawski
25 kwietnia - Puchar Maratonu (5 km)
24 maja - Wyścig Szczurów (3,5 km)
30 maja - Puchar Maratonu (10 km)
27 czerwca - Puchar Maratonu (15 km)
25 lipca - Puchar Maratonu (20 km)
22 sierpnia - Puchar Maratonu (25 km)
26 września - Ekiden (sztafeta, 42 km)
27 września - 31. Flora Maraton Warszawski 
{moscomment}