Wyniki NEW!

Dorota Świderska: Sztafeta Maratonu Warszawskiego zgromadziła rekordową liczbę - 180 rywalizujących drużyn. Wystartowało prawie dwa razy więcej zawodników niż w poprzednim roku. Pogoda jak zawsze sprzyjała biegaczom i kibicom. Skwer na Podzamczu wypełnił się małymi grupami, które opracowywały taktykę biegu i co jakiś czas wypuszczały kolejnego zawodnika do strefy zmian. Można było zaobserwować, że wśród zawodników oprócz ducha rywalizacji panowała atmosfera dobrej zabawy. A to przecież także o to w bieganiu chodzi :) W międzyczasie można było skorzystać z ciekawego seminarium na temat zdrowego i bezpiecznego biegania. Odbył się także krótki kurs trenerski poprowadzony między innymi przez Jurka Skarżyskiego.

Przez cały czas zacięta walka - ze zmiennym prowadzeniem - toczyła się między drużynami Entre.pl, Herbalife i Puma. Ostatecznie z niedużą przewagą zwyciężyła sztafeta Entre.pl, na drugim miejscu uplasowała się sztafeta Herbalife a na trzecim Puma. W jednej z drużyn Pumy startował także Paweł Januszewski. Drużyna wystawiona przez serwis maraonczyk.pl biegnąca w barwach Art Profi zajęła 13 pozycję z czasem 2:44:35. Druga ekipa serwisu pod nazwą „Dla Adama Flisaka" upamiętniła osobę zmarłego niedawno kolegi, który biegał w barwach Art Profi i startował we wszystkich sztafetach Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego.

Po zakończeniu zawodów odbyło się uroczyste wręczenie pucharów zwycięzcom sztafety i całego cyklu Pucharu Maratonu Warszawskiego.