Wojtek Szota: Maratonczyk.pl towarzyszył dziś Maratonowi Warszawskiemu. Najpierw Breafing na Podzamczu. Faworyci są już w Warszawie. Zapozował nam, nasz dobry znajomy Michale Karonei wraz z Tanzańczykiem Disdery Hombo. Michale dotąd świetnie spisywał się półmaratonach jesteśmy strasznie ciekawi jak się zaprezentuje się w klasycznym maratonie... może zaskoczy ich Paweł Ochal wielki nieobecny Igrzysk w Pekinie. Wśród Pań zapewne gwiazdą będzie Małgorzata Sobańska. Ciekawostką jest, że to jej pierwszy start w polskim maratonie. Potem udaliśmy się do biura w Bibliotece Uniwersyteckiej i możemy wam z radością zakomunikować, że Jurek Skarżyński jednak zdążył ze swoją nową książką „Maraton" . To chyba obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego maratończyka. Otrzymaliśmy od Jurka kilka egzemplarzy, które będą do wygrania w naszym przyszłym konkursie.

Ponadto na maratońskim EXPO kilka niespodzianek. Największą jest chyba stoisko opisywanego przez nas niedawno Beirut Maraton (ten maratonczyk.pl to chyba jakiś prorok :). Odważni mogą się skusić na egotyczną podróż.

Obecnych jest wielu wystawców ze sprzętem sportowym, oferuje wszystko co zostało wyprodukowane w tym roku przez największe firmy i nowo powstałe marki.

Trwają również osobne zapisy do klasyfikacji Mistrzostw Wojska Polskiego, które przyjmuje sam  Zbigniew Rosiński -  prezes biegowej potęgi w wojsku - Mety Lubliniec.

W pakiecie startowym każdy zawodnik, oprócz wielu upominków, otrzyma również całkiem ładną koszulkę. Zawodnicy serwisu Maratończyk.pl pobiegną natomiast w specjalnych koszulkach upamiętniających naszego zmarłego kolegę Adama Flisaka.

Będziemy relacjonować Ekiden i oczywiście maraton... ale pracowaliśmy nie tylko my. Rysiek Woźniak - biegacz z Warszawy  (jak widać na zdjęciu niżej), też był na maratońskiej służbie. W niedziele biegnie maraton, liczą na złamanie granicy 4 godzin. Inspiracją będzie piękna dedykacja jaką otrzymał od Małgorzaty Sobańskiej.

 

FOTO GALERIA
(zdjęcia: D.Świderska, W.Szota)

 

{moscomment}