Wojciech Szota: Wczoraj w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się konferencja prasowa 30.Maratonu Warszawskiego.
Po Human Race, będzie to największa impreza biegowa w Warszawie. Czy również w Polsce? To się dopiero okaże po Maratonie Poznańskim. Wątpliwości nie ma Wiesław Wilczyński - dyrektor sportu w urzędzie miasta, który choć sam pochodzi z Poznania jest przekonany o dominacji Warszawy. Cóż, już niebawem przekonamy się, co mają do zaproponowania organizatorzy obu biegów a biegacze zagłosują swoją obecnością. Konferencja wzbudziła spore zainteresowanie mediów co skwapliwie wykorzystywali sponsorzy. Anonsowany przez nas system Adidas Footscan®, udostępniony został do testowania dziennikarzom. 

Jednak chyba niewielu z nich biega bo zainteresowanie było niewielkie. Na szczęście na konferencji pojawił się Wojtek Staszewski - obecny wicemistrz Polski dziennikarzy w maratonie (mistrzem też już bywał), który z ciekawością zapoznawał się z nowinkami technologicznymi. Trzeba przyznać, że Mariusz Bremer z firmy Adidas, z dużą troską o nogi Wojtka, tłumaczył zawiłości anatomii - co widać na zdjęciach:). Nie pozostaje nic innego jak naukę podeprzeć teraz dobrą formą. Ja będę za Wojtka trzymał kciuki.
Urządzenie będzie także dostępne dla biegaczy w Biurze Zawodów. 

Rekord frekwencji z zeszłego roku (bieg ukończyło 2120 zawodników) powinien zostać pobity bez problemu. Organizatorzy spodziewają się nawet ok. 3 tys. uczestników. Jeden z zawodników już wystartował...  to czekoladowy biegacz przygotowany przez firmę Wedel. Ma on być zlicytowany przez Fundacje Maratonu Warszawskiego na cele charytatywne.

Zaprezentowana została również książka "Maraton Warszawski. 30 lat wielkiego biegu", wydana specjalnie na tegoroczny jubileuszowy bieg.

Zapisy trwać będą jeszcze w dniu biegu do godz. 8:00. Tutaj regulamin.
 

FOTORELACJA
(W.Szota)

{moscomment}