zobacz dział poświęcony Maratonowi Warszawskiemu

Fundacja "Maraton Warszawski": Siłą Maratonu Warszawskiego jest jego historia. Nasz legendarny bieg obchodzi w tym roku swój okrągły trzydziesty jubileusz. Jest to najlepsza okazja aby maraton stał się nie tylko sportowym świętem dla biegaczy, ale czymś więcej - bogatym i interkatywnym wydarzeniem dla wszystkich. Dlatego na 7 dni przed maratonem zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej zabawie - grze miejskiej zatytułowanej "30. Flora Maraton Warszawski - Siła historii!". Zasady są proste!

Na mieście zostało ukrytych 11 informacji. Każda z nich to ważne wydarzenie lub fakt z historii Maratonu Warszawskiego. Aby je odnaleźć uczestnicy gry otrzymają specjalne mapki i podpowiedzi zamieszczone na kartach. Czas na rozwiązanie wszystkich zagadek to 4 godziny.
W grze mogą wziąć udział wszyscy - liczy się spryt, intuicja i... poczucie humoru. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy upominek: wśród nich specjalnie zaprojektowane na maraton kubki, koszulki i czapeczki. Dla najlepszych: atrakcyjne nagrody od naszych sponsorów - GP Battery Poland i Olympus.
Gra nie ma charakteru rywalizacji biegowej - uczestnicy mogą startować pojedynczo lub zespołowo - dlatego zachęcamy do przyjścia z przyjaciółmi i rodzinami.

Do zobaczenie na starcie!
Niedziela 21 września, godzina 11:00
przed stadionem X-lecia - od strony Ronda Waszyngtona!{moscomment}