W niedzielę 29 marca o godzinie 10:00 wystartuje 10 jubileuszowy Półmaraton Warszawski. Organizator zapowiada rekordową liczbę uczestników. Nie ma wątpliwości, że ulice Warszawy zapełnią się kolorowym tłumem biegaczy i kibiców.

W półmaratonie pobiegnie ubiegłoroczny zwycięzca 36. PZU Maratonu Warszawskiego i 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego - Victor Kipchirchir, który jest jednocześnie rekordzistą imprezy z czasem 1:00:48. Zmieniona w tym roku z powodu pożaru mostu Łazienkowskiego trasa ma być szybka i mniej uciążliwa dla mieszkańców. Zawodnicy będą biec tylko lewą stroną miasta. Na pewno ciekawostką będzie miasteczko maratońskie zlokalizowane na placu teatralnym.
 
Kilka ważnych uwag od organizatora:

Uczestnicy 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego wystartują o godz. 10:00 z ul. Królewskiej. Trasa pobiegnie: ul. Grzybowską , Al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego, Al. Niepodległości, ul. Japońską, ul. Puławską, ul. Waryńskiego, Trasą Łazienkowską, ul. Solec, ul. Wioślarską, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim, ul. Wenedów, ul. Zakroczymską, ul. Konwiktorską, ul. Bonifraterską, ul. Miodową, Krakowskim Przedmieściem, ul. Ossolińskich. Meta zlokalizowana będzie przy Pl. Teatralnym, na ul. Moliera. 

INFORMATOR DROGOWY
Wszystkich kibiców i mieszkańców miasta zapraszamy do zapoznania się z informatorem drogowym, w którym zawarte są najważniejsze informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu drogowego związanych z biegiem. Informator drogowy znajduje się na stronie: http://www.pzupolmaratonwarszawski.com/10-pzu-polmaraton-warszawski-informator-drogowy.

ATRAKCJE DLA ZAWODNIKÓW I KIBICÓW

Oprócz sportowych emocji na uczestników biegu i kibiców czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji. Na 21 km trasy znajdzie się 21 muzycznych punktów kibicowania, na których zespoły muzyczne dopingować będą zawodników zmagających się z dystansem 21,0975 km. Nie zabraknie bardzo lubianych przez uczestników biegu bębniarzy, cheerleaderek, Dj-ów i mnóstwa pozytywnej energii. Na stronie internetowej www.pzupolmaratonwarszawski.com będzie można na żywo  śledzić zmagania zawodników. Transmisję na żywo będzie można śledzić także na telebimach ustawionych w strefie mety.

ZMIANA CZASU I ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH
Organizatorzy przypominają, że w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z zimowego na letni, w związku z czym przesuwamy wskazówkę zegarka z godz. 2:00 na 3:00 rano. Prosimy również pamiętać, że odbiór pakietów startowych będzie możliwy jedynie w piątek w godzinach: 12:00 – 20:00 i sobotę w godzinach 10:00 – 20:00 w biurze zawodów na terenie Stadionu Narodowego. Również tam, od piątku czekać będzie 200 dodatkowych pakietów startowych dla chętnych, którzy w ostatniej chwili chcieliby się dopisać do listy uczestników 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego.
 
  FOTORELACJA 2014
(fot. Dorota Świderska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}