Dział poświęcony impreziePożar Mostu Łazienkowskiego ma ogromne konsekwencje dla życia i transportu w Warszawie. Okazuje się, że ma też wpływ na... bieganie. Boleśnie odczuli to organizatorzy 10.PZU Półmaratonu Warszawskiego (29.03.2015). Władze miasta cofnęły zgodę na start i przebiegnięcie przez Most Poniatowskiego, ponieważ oznaczałoby to czasowe wyłączenie drugiej kluczowej przeprawy przez Wisłę. Organizatorzy oczywiście nie myślą o odwołaniu imprezy, ale na pewno będą mieli duży kłopot z wytyczeniem nowej trasy. Ten sam problem może mieć także Orlen Wasaw Marathon (26.04.2015), choć tam trasa poprowadzona jest przez rzadziej uczęszczaną przeprawę - Most Świętokrzyski.
 
Poniżej możecie przeczytać pełny tekst oświadczenie jakie wydał Zespół Fundacji "Maraton Warszawski".

"Drodzy Biegacze,

w związku z wyłączeniem z ruchu drogowego Mostu Łazienkowskiego otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym decyzję o cofnięciu zgody na przeprowadzenie trasy 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego na uzgodnionej wcześniej trasie:

"W związku z wyłączeniem z ruchu drogowego Mostu Łazienkowskiego na skutek pożaru możliwość przeprawy na prawobrzeżną stronę m.st. Warszawy dla uczestników indywidualnych oraz objazdy dla komunikacji zbiorowej zostały skierowane na Most Poniatowskiego. W związku z powyższym nie jest możliwe wyłączenie na potrzeby imprezy Mostu ks. J. Poniatowskiego oraz ulic w bezpośrednim położeniu obu wyżej wymienionych mostów".

Co to oznacza? Przede wszystkim, 10. PZU Półmaraton Warszawski odbędzie się w zaplanowanym terminie! 29 marca spotkamy się na starcie jubileuszowego biegu. Prosimy Was o chwilę cierpliwości, już niedługo przedstawimy Wam całkiem nową trasę 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Spośród wszystkich wyzwań, jakie spotkały nas w 10-letniej historii biegu, to z pewnością jest największe. Nie mamy jednak wątpliwości, że dzięki naszemu doświadczeniu sytuacja ta w żaden sposób nie wpłynie na jakość imprezy. Wręcz przeciwnie, wyzwania są zawsze mobilizujące".

Zespół Fundacji "Maraton Warszawski"

{moscomment}