Wyniki!

Dorota Świderska: 3 Carrefour Półmaraton Warszawski już jest historią. Trzeci raz z rzędu na najwyższym stopniu podium stanął Michal Koronei z Kenii z czasem 1:02:49. Sam zawodnik choć miał nadzieję na zwycięstwo nie spodziewał się, że poprawi swój rekord życiowy i że uda mu się po raz trzeci wygrać w Warszawie. W jego ocenie walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta. Wśród kobiet zwyciężyła młoda, dziewiętnastoletnia biegaczka z Etiopii - Mare Dibaba Hurysa z czasem 1:11:24. Nasza faworytka Małgorzata Sobańska walczyła o pobicie rekordu Polski, ale niestety zabrakło jej.. 2 sekund. Jeszcze na trasie doszła do wniosku, że nie uda jej się pobić rekordu i zrezygnowała z walki.

3 Carrefour Półmaraton Warszawski zgromadził 2 600 zawodników. Zawody ukończyło 2 343. Tłum biegaczy zebrał się na starcie, który w tym roku usytuowany był na pięknie wyremontowanej ul. Krakowskie Przedmieście tuż przy bramie głównej Uniwersytetu Warszawskiego. Elita biegu startowała w tym roku z innego miejsca niż pozostali zawodnicy.

Rekordowa była także liczba kibiców na trasie, którzy obecni w wielu miejscach zaopatrzeni w trąbki dopingowali biegaczy. Dużą sympatię zyskał zwłaszcza pan z wielkim, żeglarskim dzwonem. Biegacze bardzo korzystnie ocenili zmianę trasy półmaratonu uznając ją za bardzo malowniczą. Pogoda zgodnie z obietnicą Dyrektora Maratonu była dziś przepiękna.