Agata Kozak:  Wielkimi krokami zbliża się święto biegaczy i kibiców biegania! 30 września z Mostu Poniatowskiego wystartuje 34. Maraton Warszawski. Po przebyciu 42,195 km blisko 8 tysięcy uczestników zawodów wbiegnie na metę na Stadionie Narodowym w Warszawie. O atmosferę i sportowe emocje jak zwykle zadbają wierni kibice. W związku ze zmianami w organizacji ruchu na ulicach, którymi pobiegnie maraton organizatorzy przygotowali informator drogowy dla kierowców. Już w najbliższy weekend w samym sercu Warszawy odbędzie się wielkie święto biegania. Chęć do udziału w biegu zgłosiło ponad 9 tysięcy osób, z czego duża część to mieszkańcy Warszawy. Organizatorzy zachęcają więc zarówno do kibicowania na trasie jak i informowania znajomych, kolegów z pracy oraz sąsiadów o przebiegu trasy maratonu, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o zmianach w organizacji ruchu kołowego. Informator drogowy i mapka komunikacyjna dla kierowców są dostępne tutaj.

Zawodnicy 34. Maratonu Warszawskiego wystartują z Mostu Poniatowskiego, skąd pobiegną ulicami Śródmieścia, Mokotowa i Ursynowa. Wracając ponownie przemierzą część Mokotowa i Śródmieścia kierując się w stronę mety usytuowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na malowniczym szlaku uczestnicy miną m.in. Plac Piłsudskiego, Plac Teatralny, Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta III Wazy i piękne kamieniczki starówki. Dalej na trasie pojawią się fontanny na Podzamczu, Rezerwat Natolin, Belweder, Łazienki Królewskie, Ogród Botaniczny oraz Plac Trzech Krzyży.

Z pewnością kibiców ucieszy wiadomość, że na trasie maratonu przez dużą część dystansu będą mogli towarzyszyć swoim faworytom – zwłaszcza w drugiej połowie biegu, ponieważ długi fragment trasy wiedzie wzdłuż linii metra i torów tramwajowych. Maratończyków będzie można dopingować od stacji metra Natolin (około 28. km trasy) do stacji Wilanowska (33,5 km). Później należy przesiąść się do tramwaju i podróżować razem z biegaczami od przystanku Bukowińska do Placu Unii Lubelskiej (37. km). Stamtąd będzie trzeba pojechać do centrum, przesiąść się do dowolnego tramwaju jadącego w kierunku Pragi i wysiąść na Rondzie Waszyngtona. To już tylko kilka kroków od mety na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tam, na płycie boiska na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji: m.in. transmisja biegu na stadionowych telebimach, finisz oglądany na żywo z trybun, a także możliwość spotkania się z gwiazdami sportu oraz wzięcia udziału w konkurencjach sportowych. W ramach wydarzenia, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się także Targi Expo Sport&Fitness Jesień 2012 na których będzie można zobaczyć najnowsze kolekcje sprzętu sportowego. Oprawą tegorocznej imprezy zajmą się znani komentatorzy – duet Grzegorza Kułagi i Marka Magiery wspierany relacją z trasy Przemysława Babiarza. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie www.maratonwarszawski.com. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Do zobaczenia 30 września!
{moscomment}