Czołówka w obiektywie Doroty "Doris" Świderskiej
Dział poświęcony Imprezie

Wicemistrzyni Polski 2012 w Półmaratonie - Agnieszka Gortel

Agata Kozak: Kibice zobaczyli piękny spektakl - bieg był pełen nagłych zwrotów akcji, a rywalizacja toczyła się do ostatnich metrów. Ostateczna rozgrywka w Mistrzostwach Polski Kobiet odbyła się między Aleksandrą Jawor, Agnieszką Gortel-Maciuk i Izabelą Trzaskalską. Panie biegły w dużej grupie do 10 km, który okazał się istotny w walce o wysokie miejsca. Na 15 km pierwsza była Agnieszka Gortel-Maciuk, a Aleksandra Jawor jedynie 10 sekund za nią. Na ostatnich kilometrach to jednak Aleksandra Jawor okazała się najbardziej wytrzymała, przybiegając na metę z czasem 1:14:36. Wyprzedziła ją jedynie reprezentantka Białorusi - Volha Mazurenok (1:14:25). Jawor zdobyło złoto w Mistrzostwach Polski w półmaratonie kobiet, Gortel-Maciuk (1:15:11) była trzecia w klasyfikacji generalnej, a druga w Mistrzostwach Polski. Brązowy medal wywalczyła Izabela Trzaskalska z czasem 1:16:18.

Emocjonująca rywalizacja toczyła się także wśród mężczyzn. Od samego startu mocna grupa Polaków - Mariusz Giżyński, Marcin Chabowski, Arkadiusz Gardzielewski, Błażej Brzeziński oraz Yared Shegumo walczyła wspólnie o dobry wynik. Od piątego kilometra od grupy oderwało się dwóch zawodników - Chabowski i Gardzielewski, a w tyle za kolegami został Brzeziński, który samotnie walczył z wiatrem. Na metę przy Stadionie Narodowym w Warszawie jako pierwszy wbiegł Arkadiusz Gardzielewski z czasem 1:03:30. Mieliśmy do czynienia z zaciętą walką o drugie i trzecie miejsce - Marcin Chabowski dał się wyprzedzić Mariuszowi Giżyńskiemu i Yaredowi Shegumo. Dla Shegumo 7. Półmaraton Warszawski okazał się bardzo udanym debiutem - zajął drugie miejsce (czas 1:04:15). Giżyński dobiegł na metę jako trzeci, bijąc rekord życiowy czasem 1:04:19.

Volha Mazurenok

Aleksandra Jawor za chwilę minie metę, aby w swoim debiucie zdobyć Mistrzostwo Polski w Półmaratonie