W piątek (16.03.2012) w siedzibie PKOL w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa przed 7. Półmaratonem Warszawskim (25.03.2012). Uroczystą wartę zaciągnęli Spartanie - tym razem będą biegli dla Basi, 11-letniej dziewczynki, która w wieku 1,5 roku uległa wypadkowi, doznając licznych urazów mózgowo-czaszkowych. Oprócz Spartan numery startowe nadano już ponad 7 tysiącom zawodników. To gwarantuje rekord frekwencji i pozwala śmiało powiedzieć, że bieganie stało się modne. Ponadto półmaraton będzie miał rangę Mistrzostw Polski Kobiet. Podczas konferencji przygotowanej m.in. przez Tomka Pojawę (wielu z Was zapewne go zna z tras biegowych), nastąpiło połączenie przez Skape’a z faworytami, którzy trenują w Albuquerque, w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Po porannej pobudce (6 godzin różnicy), na pytania Marka Troniny odpowiadali: Mariusz Giżyński, Arkadiusz Gardzielewski i Michał Karczmarek.

Start i Meta ulokowane będą w pobliżu Stadionu Narodowego w Warszawie. Zawodnicy rozpoczną bieg na Moście Poniatowskiego, skąd pobiegną dalej Alejami Jerozolimskimi, a potem ruszą w kierunku Placu Zamkowego. Ominą Stare Miasto i przebiegając przez Cytadelę zmierzą się z trasą na Wisłostradzie. Później pobiegną ulicami Śródmieścia i Mokotowa, obiegną park Agrykola, Łazienki oraz Belweder, by powrócić nad Wisłę. Ostatnie metry trasy to już błonia Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie znajdować się będzie meta biegu.

Szczegółową mapkę trasy możecie zobaczyć tu.

Na trasie uczestnicy imprezy mogą liczyć na muzyczny doping. Drum Power Band zagrają na starcie, Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji powita biegaczy na pierwszych kilometrach trasy, Balkan Sevdah wystąpi w okolicach Cytadeli Warszawskiej. Sound’n’Grace zaśpiewa na 10. kilometrze trasy - w tunelu, a Klick&Drum zagrają na ostatniej prostej przed podbiegiem na most. Na trasie zagrają również muzycy
z Pogotowia Energetycznego, Drumbastic oraz Marimbaków.

Informujemy, że opłata startowa w wysokości 120 PLN obowiązywała jedynie do 18 marca. Dla zawodników, wnoszących należność za udział w biegu po 19 marca, opłata wzrośnie do 160 PLN i pozostanie dla nich pula ostatnich 200 numerów startowych.

Przypominamy, że przed samym biegiem, w nocy z soboty (24 marca) na niedzielę (25 marca) nastąpi zmiana czasu zimowego na czas letni.

Biuro zawodów znajduje się w Centrum Olimpijskim
Ul. Wybrzeże Gdyńskie 4
23 marca, piątek: 15:00-20:00
24 marca, sobota: 10:00-21:00

Zdjęcia (W.Szota)
{moscomment}