Zwycięzcą 33. Maratonu Warszawskiego został John Sammy Kibet, który dystans 42,195 km pokonał w niesamowitym czasie 2:08:17 sekund! To najlepszy czas jaki osiągnięto w maratonie na polskiej ziemi. Taki wynik wydawał się niemożliwy do osiągnięcia, chociaż Kenijczyk prowadził w zasadzie od samego początku. Na 33 kilometrze jego czas wskazywał na wynik 2:06! Wydawało się, że nie starczy mu sił by utrzymać tempo do końca. A jednak.. Taki wynik pozwoli mu odjechać do kraju samochodem Volvo, który miał należeć do zawodnika, który pobiegnie z czasem poniżej rekordu Polski. Udało się to Kenijczykowi. Drugi na mecie pojawił się jego rodak, ale jego czas był aż o ponad 5 minut gorszy -  Mussau Mwanzia pokonał maraton z czasem 2:13:22. Trzeci na podium stanie Mohammed Temam (2:13:41).

Wśród kobiet triumfowała dziś Svietlana Stanko z Ukrainy, która pokonała trasę w czasie 2: 31:28. Svietlana wbiegła na metę jako druga, należy jednak pamiętać, że czołówka kobiet wystartowała tuz przed startem głównym. Za nią na mecie przybiegły kolejno: Rael Jepyator z Keni z czasem 2:34: 23 oraz Olga Kalendarova-Ochal (2: 37: 58). Liczyliśmy, że Olga sięgnie po najwyższe trofeum, jednak kryzys na trasie pozbawił ja sił i nie udało się dogonić rywalek.

Tuż po starcie maratonu na trasę (dystans 8 km) wystartował bieg towarzyszący – Bieg Olimpijski. Na metę przy Agrykoli pierwszy przybiegł Daniel Formela, z czasem 28:19. Tuż za nim Grzegorz Kruszyński (28:21) oraz Ireneusz Wesołowski (29:01). Pierwszą kobietą na mecie Biegu Olimpijskiego była Marie-Helene Massard, z czasem 35:45. Druga była Katarzyna Dziwosz z czasem 30:57 a trzecia Maria Maj-Roksz (32:11).