Wyniki NEW!
  Galeria cz. I
NEW!
  Galeria cz. II NEW!
  Galeria cz. II NEW!

FOTORELACJA (fot. Dorota Świderska)

Pozostałe galerie wkrótce

W niedzielę 29 maja na Polu Mokotowskim w Warszawie odbyła się sztafeta maratońska Accreo Ekiden. Na starcie stawiła się rekordowa liczba 298 sześcioosobowych drużyn. W tegorocznym biegu z dystansem 42,195 km najszybciej poradziła sobie drużyna Asics Team, której ostatni zawodnik przebiegł linię mety z czasem 2:11:24. Już o godzinie ósmej w niedzielny poranek Pole Mokotowskie w Warszawie zapełniło się biegaczami rozgrzewającymi się przed startem w Accreo Ekiden. Bieg to sztafetowe zmaganie z dystansem maratonu - 42,195 km. Trasa podzielona jest na sześć odcinków 7,195 km - 10 km - 10 km - 5km - 5 km - 5 km. Pierwsza zmiana wystartowała o godzinie 9.00. Najszybszą drużyną pierwszej tury była Asics Team, która może poszczycić się czasem 2:11:24.
 
 

Zawodnicy drugiej tury usłyszeli wystrzał pistoletu startowego o godzinie 14.00. Drużyny mimo silnego już o tej porze słońca dzielnie zmagały się z dystansem. Pierwszy zespół - Entre.pl Team 1 - przekroczył linię mety ze znakomitym czasem 2:29:08, co nie wystarczyło jednak, aby zapewnić sobie miejsce na podium.

Wyniki Accreo Ekiden 2011

I miejsce – Asics Team – czas: 2:11:24
II miejsce – Nike – Szybcy i wściekli – czas: 2:11:33
III miejsce – KKB MOSiR Krosno – czas: 2:28:07
---------
VIII miejsce – Maratończyk.pl I – czas: 2:44:05
XXV miejsce – Maratończyk.pl II – czas: 3:01:41

(skład sztafet "maratończykowych": Wojciech Szota, Marcin Czarnecki, Bartek Gasparski, Andrzej Wojakowski, Robert Stykowski, Sebastian Cybula oraz Radek Wypych, Sławek Stykowski, Robert Jagielski, Jarek Szota, Emilia Szota, Michał Kamiński)


Oprócz klasyfikacji ogólnej rywalizacja rozgrywała się także w klasyfikacjach tematycznych. I tak do walki stanęli przedstawiciele reprezentacji firmowych, bankowcy oraz firmy ubezpieczeniowe. Wśród tych ostatnich najlepsi okazali się:

I miejsce – Europa Running Team – czas: 3:10:03
II miejsce – HDI Asekuracja – czas: 3:22:58
III miejsce – Atradius Runners Poland – czas: 3:31:16

W klasyfikacji firmowej na podium stanęły następujące drużyny:

I miejsce – Era Running Team – Max – czas: 2:37:43
II miejsce – EDC Runners I – czas: 2:48:34
III miejsce – Politechnika Radomska – czas: 2:59:19

Najszybszymi bankowcami okazali się:

I miejsce – PKO Bank Polski – czas: 2:54:03
II miejsce – Raiffeisen Leasing Runners 1 – czas: 2:59:19
III miejsce – DB Marathon Team – czas: 3:01:33

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal przypominający kształtem koło zębate, symbolizujące to, co podczas biegów zespołowych jest niezbędne - idealną współpracę pomiędzy poszczególnymi częściami sprawnego mechanizmu. Na Polu Mokotowskim na biegaczy oraz kibiców czekało wiele dodatkowych atrakcji. Obok strefy startu można było skorzystać z pomocy ekspertów firmy adidas oraz zrobić profesjonalne badanie Footscan, które identyfikuje indywidualne potrzeby wynikające z biomechaniki stóp oraz rodzaju treningu. Zaraz po biegu zawodnicy mogli skorzystać z fachowej pomocy fizjoterapeutów i masażystów z Carolina Medical Center. Najmłodsi kibice realizowali się plastycznie w konkursie zorganizowanym przez Accreo Taxand, natomiast firma Novo Nordisk zapewniła maluchom miejsce do zabawy.


 FOTORELACJA
(fot. Dorota Świderska)

 

 

 

{moscomment}