Strona Imprezy
Tak było rok temu
Maraton Warszawski i imprezy towarzyszące

Fundacja "Maraton Warszawski":  W najbliższą niedzielę sześcioosobowe drużyny zmierzą się z królewskim dystansem maratonu. Po raz siódmy biegowe reprezentacje staną na starcie maratonu sztafet. Tym razem w biegu na 42,195 km udział weźmie 300 drużyn. Największy bieg sztafetowy w Polsce odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 29 maja na Polu Mokotowskim. Inwazja biegaczy na Pole Mokotowskie już w niedzielę. Dystans 42,195 km trasy, 300 drużyn i mnóstwo emocji – to mogą nam zagwarantować organizatorzy maratonu sztafet Accreo Ekiden, Fundacja „Maraton Warszawski”.
Sześcioosobowe drużyny mają przed sobą maraton. Dystans 42,195 km został podzielony na sześć odcinków: pierwszy zawodnik pobiegnie 7,195 km, dwóch następnych po 10 km,  a trzej kolejni po 5km. Razem sześciu zawodników będzie mogło z dumą powiedzieć: „Przebiegliśmy maraton!”.

Ze względu na większą liczbę drużyn tegoroczny maraton sztafet rozegrany zostanie w dwóch turach. O godzinie 9:00 usłyszymy strzał startowy dla pierwszych 150 drużyn, natomiast o 14:00 ruszy druga tura biegaczy.

Dla biegaczy i kibiców organizatorzy Accreo Ekidenu przygotowali także dodatkowe atrakcje. Na Polu Mokotowskim zawita między innymi adidas Running Spot, gdzie eksperci marki adidas pomogą biegaczom dobrać odpowiedni sprzęt treningowy. Ponadto adidas przygotował także profesjonalne badanie Footscan®, które identyfikuje indywidualne potrzeby wynikające z biomechaniki stóp oraz rodzaju treningu. Nad zdrowiem zawodników czuwać będą fizjoterapeuci i masażyści z Carolina Medical Center, natomiast w namiocie Novo Nordisk będzie można zbadać poziom cukru we krwi oraz zasięgnąć porady dietetyka.
Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych kibicach. Specjalnie z myślą o nich sponsor imprezy, Accreo Taxand, przygotował konkurs plastyczny, a firma Novo Nordisk zapewni maluchom miejsce do zabawy.

Więcej informacji na temat biegu znajduje się na stronie internetowej: www.accreoekiden.pl
Zapraszamy do kibicowania!
{moscomment}