Regulamin 33. Maratonu Warszawskiego
Dział poświęcony imprezie

Fundacja "Maraton Warszawski": Z początkiem kwietnia rozpoczęły się zapisy do udziału w 33. Maratonie Warszawskim, który pobiegnie ulicami Warszawy w ostatnią niedzielę września. Równocześnie ruszyły zapisy do maratonu sztafet Accreo Ekiden, który odbędzie się 29 maja na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Ruszają przygotowania do 33. Maratonu Warszawskiego

Na stronie internetowej 33. Maratonu Warszawskiego ruszyły zapisy na listę startową. W tym roku, już po raz czwarty, Fundacja „Maraton Warszawski" zaprasza również na cykl imprez biegowych - Puchar Maratonu Warszawskiego. Jest to doskonała okazja, aby uporządkować swoje treningi i wraz z rytmem imprez przygotowywać formę do wrześniowego maratonu.

- Już za dwa tygodnie zaczynamy oficjalne przygotowania treningowe. Ich częścią będzie oczywiście cykl Pucharu Maratonu Warszawskiego. W tym roku będzie on po raz pierwszy rozgrywany w pięciu miastach w Polsce. Chcemy, aby tegoroczny Maraton Warszawski znów był imprezą niezwykłą, nie mniej liczną niż 6. Półmaraton Warszawski, w którym wystartowało ponad 4700 osób. - mówi Marek Tronina prezes Fundacji „Maraton Warszawski" - Będziemy czekać na Was zwartych, gotowych i przygotowanych do maratońskiego wyzwania 25 września - dodaje.

Tegoroczny cykl Pucharu odbędzie się w pięciu miastach: Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie i w Trójmieście. Na pierwszą z imprez w Warszawie - bieg na 5 km - zapraszamy już 17 kwietnia.

Więcej szczegółów stornie internetowej biegu www.maratonwarszawski.com.

Ruszyły zapisy na maraton sztafet Accreo Ekiden

Z początkiem kwietnia ruszyły także zapisy na maraton sztafet Accreo Ekiden, który odbędzie się 29 maja na Polu Mokotowskim w Warszawie. Ekiden to sześcioosobowa sztafeta, która łącznie pokonuje dystans równy długości maratonu. Dwaj zawodnicy muszą przebiec odcinek 10 km każdy, trzej - po 5, a jeden - 7,195 kilometra. Razem - 42,195 metrów. Warszawska sztafeta maratońska cieszy się bardzo dużą popularnością. Ekiden stał się biegiem, w którym co roku uczestniczy ponad 200 zespołów. Do niedawna była to impreza towarzysząca Maratonowi Warszawskiemu, jednak od zeszłego roku Ekiden jest niezależnym biegiem. Zapraszamy do zapisów na stronie internetowej: www.accreoekiden.pl

{moscomment}