Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie
 15 polmaraton warszawski15. Półmaraton Warszawski, fot. P. Dymus

W niedzielę (27.03.22) odbędzie się 16. Półmaraton Warszawski. To będzie w jakimś sensie powrót do normalności w rozgrywaniu biegowych imprez masowych. Przede wszystkim nastąpi wspólny start i co za tym idzie wspólne odśpiewanie „Snu o Warszawie”, nie ma pandemicznych limitów startujących, podziału na zaszczepionych i niezaszczepionych itd. Na starcie pojawi się około 9 tyś. biegaczy. Wczoraj uczestniczyliśmy w konferencji prasowej i chcemy przekazać kilka najważniejszych przedstartowych informacji.

- Impreza zmienia na ten rok nazwę na Warszawski Półmaraton Pokoju. Środowisko biegowe łączy się i solidaryzuje z naszymi wschodnimi sąsiadami dotkniętymi rosyjską inwazją zbrojną.

- Zawodnicy wyruszą na trasę z ul. Konwiktorskiej o godzinie 9:00, więc trzeba pamiętać o zmianie czasu z zimowego na letni. W nocy z 26 marca na 27 marca przesuwamy zegarki z godziny 2.00 na godzinę 3.00! Jak wspomnieliśmy zniesiony został start falowy.

- O godzinie 13:00 wystartuje New Balance Bieg na Piątkę… czyli najbardziej zdeterminowani półmaratończy mogą pobiec tego dnia jeszcze raz. W zeszłym roku najwytrwalsi łączyli maraton i półmaraton.

- Pakiet startowy na półmaraton lub New Balance Bieg na Piątkę będzie można odebrać w Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki (Ul. Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej): w piątek (25 marca w godz. 14:00-20:00) lub w sobotę (26 marca, w godz. 10:00-20:00). W trakcie odbędą się targi Expo Sport&Fitness. W dniu zawodów biuro nie będzie czynne!

- W trakcie funkcjonowania biura zawodów będzie prowadzona zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla ponad 1,5 tysiąca osieroconych dzieci z Ukrainy w wieku od 3 do 18 lat, dla których tymczasowym domem stał się Hotel OSSA w Rawie Mazowieckiej.

- Na 21-kilometrowej trasie półmaratonu znajdzie się aż 15 punktów kibicowania, a wśród nich zespoły muzyczne, grupy bębniarzy, DJ’e, orkiestrę dziecięcą i wiele innych.

- Tutaj można zobaczyć oficjalny informator imprezy (pdf)

- Poniżej przedstawiamy trasy biegów oraz pamiątkowe koszulki i medale:

Trasa Warszawskiego Półmaratonu Pokoju

 MIASTECZKO BIEGOWEMapa Miasteczka Biegacza

PAMIĄTKOWA KOSZULKA DLA UCZESTNIKÓW PÓŁMARATONUKoszulka Warszawskiego Półmaratonu Pokoju
PAMIĄTKOWY MEDAL DLA UCZESTNIKÓW PÓŁMARATONUMedal Warszawskiego Półmaratonu Pokoju

TRASA BIEGU NA 5 KM
Trasa New Balance Biegu na Piątkę

PAMIĄTKOWA KOSZULKA DLA UCZESTNIKÓW BIEGU NA 5 KMKoszulka New Balance Biegu na Piątkę

PAMIĄTKOWY MEDAL DLA UCZESTNIKÓW BIEGU NA 5 KMMedal New Balance Biegu na Piątkę

REKLAMAfalenica 2023 do art