Strona zawodów 
Dział poświęcony imprezie

marek troninaMarek Tronina podczas konferencji prasowej w 2019 roku

W poniedziałek (27.07.20) informację o przełożeniu maratonu podał Poznań, teraz niejako w odpowiedzi bardzo stanowczo wypowiedział się Marek Tronina, dyrektor Maratonu Warszawskiego. Na swoim profilu fejsbukowym stwierdził:

Osób pytających mnie o to, czy bieg w tym roku będzie, są dziesiątki. I każdej z nich mówię dokładnie to samo. Maraton Warszawski w tym roku się odbędzie. Proszę, żeby wszyscy zadający sobie to pytanie, wzięli moje słowa na poważnie - napisał Marek Tronina

 To bardzo stanowcza deklaracja, dalej dodaje:

Wiem jednak, że rola dyrektora Maratonu Warszawskiego jest rolą wyjątkową. Bo to wyjątkowy bieg. Tu nie ma miejsca na to by złożyć broń. I właśnie dlatego, niezależnie od tego, jakie ograniczenia będą na nas narzucone pod koniec września i jakie koszty będą się z tym wiązać dla Fundacji “Maraton Warszawski”, to czterdziesta druga edycja imprezy odbędzie się 27 września 2020.

Następnie, aby nie było wątpliwości, podkreśla, że mówimy o realnej imprezie, jednak pojawia się informacja o limicie startujących:

Na koniec jeszcze jedno: mówimy o biegu ulicznym, a nie wirtualnym (choć dla chętnych najpewniej zrobimy i taką opcję). Jedyne pytanie, na jakie nie znamy jeszcze odpowiedzi, dotyczy maksymalnej liczby osób, którym jesteśmy w stanie umożliwić start. Robimy wszystko, by było ich jak najwięcej. W tej chwili limit to 250 osób, ale naszym celem jest bieg o wiele większy.

Ciężko wyciągnąć wnioski z takiej wypowiedzi. Organizator dąży do tego, aby impreza się odbyła, ale może się okazać, że nastapi to w bardzo okrojonym limicie. W przyszłym tygodniu mają zapaść w Fundacji Maratonu Warszawskiego wiążące decyzje .