Po raz pierwszy od 10 lat w Maratonie Warszawskim zwyciężył biegacz pochodzący z Polski. Osiągając wynik 2:11:27, Błażej Brzeziński poprawił swój rekord życiowy o 40 sekund i po pięknej walce stanął na najwyższym podium. W 2013 r. w Warszawie zwyciężył reprezentujący Polskę - Yared Shegumo, ale jak wiemy pochodzi on z Etiopii.

Sukces zawodnika z Polski nastąpił równo po 10 latach i w tym samym miejscu. W trzecią niedzielę września 2007 r. meta również usytuowana była na Wybrzeżu Gdańskim, a na pierwszym miejscu finiszował Paweł Ochal z wynikiem 2:12:20, odnosząc swój największy sukces w karierze. Co ciekawe Paweł wystartował również w ostatnią niedzielę, choć tym razem w roli pacemarkera.

Jak możecie zobaczyć na naszych zdjęciach, humor mu dopisywał zarówno wtedy i dziś. W 2007 roku do pełni szczęścia zabrakło kilku sekund, aby uzyskać kwalifikację na igrzyska olimpijskie.

Całe podium podczas tamtego maratonu należało do Polaków. Drugi był wówczas Rafał Wójcik (2:13:11), a trzeci Adam Draczyński (2:13:56). Jednak na taki sukces to chyba jeszcze trochę poczekamy...

Chcemy zabrać Was w małą podróż w czasie. Poniżej możecie na naszych zdjęciach możecie porównać sukces Pawła Ochala i Błażeja Brzezińskiego.