Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów
 
Relacja 2013
Relacja 2012
Relacja 2011
 
 
40 DNI DO STARTU BIEGOWEJ IMPREZY ROKU W ŁODZI
 
Jasiek Szczepłek: Już prawie 4500 osób zgłosiło się do tegorocznej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i biegu towarzyszącego ALE 10k RUN. Organizatorzy spodziewają się na starcie nawet 5000 zawodników z ponad 30 krajów świata!

Jest już pewne, że 13 kwietnia padnie w Łodzi kolejny rekord frekwencji. W 2013 roku w maratonie i imprezach towarzyszących wystartowało niespełna 3,5 tysiąca osób. W tym roku liczba uczestników wzrośnie prawdopodobnie o kolejne 1,5 tysiąca.

Wchodzimy w ostatnią fazę przygotowań do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Mamy już za sobą ponad 6 miesięcy intensywnych działań promocyjnych i organizacyjnych. Teraz wrzucamy piąty bieg, by do udziału w imprezie zachęcić jak najwięcej mieszkańców Łodzi. W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowo wiele atrakcji zarówno dla uczestników, jak i kibiców Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie – mówi Renata Borkowska – Kubiak, prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.

W dniach 11-12 kwietnia w programie Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie zaplanowane są dodatkowe atrakcje:

Chcemy, aby maratończycy świętowali nie tylko po przekroczeniu linii mety w niedzielę. Dlatego już od piątku, 11 kwietnia w Atlas Arenie czekać będzie szereg atrakcji dla biegaczy, ich rodzin oraz kibiców z całej Polski – mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Przygotowaliśmy m.in. bezpłatny Bieg Śniadaniowy z BA!, w którym węzmą udział zawodnicy elity sportowej, a na biegaczy na mecie będzie czekał poczęstunek od firmy Bakalland. Najmłodsi będą mogli wystartować w biegu OmegaMed Kids Run, w którym podobnie jak biegacze w startujący w niedzielę otrzymają pamiątkowe medale na mecie, a w pakiecie startowym i okolicznościową koszulkę i mnóstwo innych atrakcyjnych upominków. - dodaje Drelich

W piątek i sobotę odbędzie się Piknik Rodzinny Dbam o Zdrowie oraz expo sportowe Run&Fun. W trakcie pikniku, tytularny sponsor maratonu DOZ.pl wraz z partnerami PZU oraz Polpharmą przygotowali dla odwiedzających mnóstwo atrakcji. Najmłodsi będą mogli skorzystać m.in. z animacji oraz dmuchańców. Będzie można dowiedzieć się też wszytkiego o profilaktyce zdrowotnej podczas aktywności fizycznej, sprawdzić jswój biologiczny wiek serca, wziąć udział w szkoleniach z pierwszej pomocy, czy skorzystać z symulatora dachowania.

Dbam o zdrowie to największa polska sieć aptek. Jako lider rynku aptecznego podejmujemy się realizacji wyzwań godnych naszej pozycji rynkowej, a zawody maratońskie zaliczane są do imprez cieszących się największym prestiżem. Jako farmaceuci czujemy odpowiedzialność za zdrowie pacjentów, a bieganie jako najprostsza i najbardziej popularna forma ruchu najlepiej się do tego nadaje. Wierzymy, że obecność sieci dbam o zdrowie w maratonie zachęci wiele osób nie tylko do biegania, ale do aktywności fizycznej w ogóle – mówi Aleksandra Paczkowska-Borkowska, prezes DOZ.SA

Jesteśmy największą polską firmą farmaceutyczną, dlatego angażujemy się w promocję aktywnego stylu życia oraz edukację zdrowotną. Przy okazji maratonu chcemy zwrócić uwagę zarówno na zdrowie biegacza, jak i kibica. Wszyscy mieszkańcy Łodzi w dniach 11-12 kwietnia mogą skorzystać z bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi oraz unikalnego na skalę europejską badania wieku serca. Zapraszamy również do Atlas Areny na warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Tematy zdrowotne będą także poruszane podczas debat ekspertów zorganizowanych podczas pikniku. W piątek 11 kwietnia o godz.18.00 odbędzie się debata pt. "Aktywność fizyczna a zdrowe serce", która będzie dotyczyć zdrowia kardiologicznego sportowców i dobrych praktyk w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia. Z kolei w sobotę 12 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy na debatę w dziedzinie alergologii "Przygotuj się na wstrząs". - mówi Magdalena Rezszotalska, szef ds. PR Polpharmy.

Cieszę się też, że możemy brać udział w tym projekcie. PZU stawia na zdrowie, a zaangażowanie w takie wydarzenia to doskonały sposób na promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia. Dla uczestników Łódź Maraton DOZ przygotowaliśmy kamizelkę oraz worek w elementami odblaskowymi, które znacznie poprawiają bezpieczeństwo biegających po zmroku. Dla wszystkich, którzy odwiedzą Atlas Arenę podczas imprezy również mamy niespodzianki. Główną atrakcją miasteczka kibica oprócz symulatora dachowania, kina 5D będzie strefa wspólnego biegania „Podziel się kilometrem.” Wyzwaniem na bieżni będzie pokonanie dystansu przynajmniej jednego kilometra a za każdy wybiegany kilometr, PZU przekaże określoną kwotę na cel charytatywny – mówi Piotr Glen, dyrektor ds. zaangażowań społecznych PZU.

Sponsorem tytularnym Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest DOZ.pl, największy portal o zdrowiu, należący do sieci aptek Dbam o Zdrowie. Maraton oraz bieganie jako najprostsza i dostępna dla każdego forma ruchu wpisują się w misję marki Dbam o Zdrowie, która poprzez edukację, inspirowanie i motywowanie zachęca pacjentów do zmiany przyzwyczajeń na zdrowsze.
 
 
 
{moscomment}